Çanakkale Dayanışması, Soma’daydı

02 Haziran 2014

Çanakkale Tabip Odası’nın iki hafta önce Somalı çocuklar için başlattığı kitap, oyuncak, kırtasiye, top, uçurtma, bisiklet gibi ürünlerin toplandığı kampanya, 01 Haziran 2014 Pazar günü Soma’ya ulaştı.

Çanakkale Tabip Odası’nın üyeleri ve kamuoyu ile paylaştığı kampanya ile ilgili Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Dr. Hülya Görgün, kampanyanın kişi, kurum, kuruluş, yapı, sendika ve diğer meslek örgütleri tarafından desteklendiğini, kampanyaya etkili bir katılım sağlandığını belirtti. Görgün, “Çanakkale Dayanışması adı altında yerine ulaşan ve çocukları ailelerini emekçileri mutlu eden kampanyamız yüzlerde küçük de olsa tatlı bir gülümse yarattı ise ne mutlu Çanakkale Tabip Odası’na ve Türk Tabipleri Birliğine!” dedi.

Görgün, “Çanakkale Tabip Odası’nın (Genel sekreteri Dr İlhan Pirinçciler’in) önderliğinde başlayan, ‘Çanakkale Dayanışması’na dönüşen Soma’da yitirdiğimiz canların eş ve çocuklarına, hiç olmazsa bir kısmına ulaşmayı amaçlayan kampanyamız dün gerçekleşti. Zaman zaman ağladığımız, zaman zaman çocukların mutluluğu ile gülümsediğimiz duygu yüklü bir gün yaşadık. Anladık ki Soma yalnız bırakılmamalı, ‘Çanakkale Dayanışması’ daha da büyümeli, yalnız kampanyalarla değil, büyüklü, küçüklü gruplarla defalarca gidilmeli… Kampanyamızı,düzenleyen, destekleyen, katkı ve emek veren, zaman ayıran… bize böylesi bir organizasyonda bulunma, acılı kadınlara ve çocuklara dokunma, onlarla olma şansı veren Öncelikle Dr İlhan Pirinçciler’e ve herkese teşekkürler…” ifadeleini kullandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir