Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü başladı

12 Mart 2019

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü açılış töreni Kale-i Sultaniye’de yapıldı.

Törene; Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Vali Yardımcıları, gaziler, protokol üyeleri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Vali Orhan Tavlı tarafından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapıldı. Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin Halk Oyunlarını sergilediği Kale-i Sultaniye’deki törende, Türk Hava Kurumu Motorlu Yamaç Paraşütü Gösteri Ekibinin tören boyunca süren gösterisi büyük beğeni topladı.

Çanakkale Mehteran Topluluğunun gösterisiyle son bulan Kale-i Sultaniye’deki törenin ardından Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Vali Yardımcıları, gaziler, protokol üyeleri, öğrenci ve vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla Valilik önüne kadar halk yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Çanakkale Valiliği önünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere kutsal toprak, deniz suyu ve Şanlı Bayrağımız Vali Orhan Tavlı tarafından sporculara teslim edilerek Zafer Koşusunun startı verildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir