Çanakkale Devlet Hastanesi’nde ‘Anne Okulu’ Açıldı

Çanakkale Devlet Hastanesi’nde ‘Anne Okulu’ Açıldı
08 Nisan 2009

Çanakkale Devlet Hastanesi bir ilke imza atarak bebek sahibi olacak anne adayları için “Anne Okulu” açtı.

Çanakkale Devlet Hastanesi Bahattin ve Huriye Demircioğlu ek binasında gerçekleştirilen “Anne Okulu”na ilk gün 15 kişinin katıldığını belirten Başhekim Dr. Kenan Eliuz, “Bu okulda anne adayları bebek sahibi olduklarında bebeklerini doğru şekilde büyütüp emzirebilmeleri için gebelikleri süresince neler yapacakları hususlarında eğitime tabi tutuluyorlar. Haftada bir gün olmak üzere 8 hafta sürecek eğitimde anne adaylarına “Gebelik ve Doğum”, “Anne Sütü” ve “Bebek Bakımı” konularında bilgiler veriliyor. Çanakkale’de anne adayı herkes bu eğitimlerimize katılabilir. Bunun için hastanemizin ilgili birimine başvurmaları halinde anne adaylarına gerekli bilgiler verilecek” dedi.

Anne Okulu?nun ilk gününde ise Çanakkale Devlet Hastanesi Çocuk Doktoru Uzman Dr. Zafer Tuna Taş, “Anne Sütü”, “Anne Sütünün Önemi” ve “Anne Sütünün Koruyucu Etkileri” konularında bilgiler verdi. Yaklaşık 15 kişinin katıldığı eğitimin önemine değinen Uzman Dr. Zafer Tuna Taş, “Bu tür eğitimler sayesinde anne adayları doğum sırasında ve doğum sonrasında neler yapacakları konularında bilinçlendiriliyorlar. Amacımız bu tür eğitimleri sürekli hale getirerek anne adaylarına elimizden gelen yardımı yapmak” dedi.

Anne adayları da açılan okulun kendilerine faydalı olacağını ifade ederek, “Burada anlatılan konular bizim için çok önemli. Burada hamilelik dönemi ve sonrasında yapacaklarımızı uzman doktorlardan öğrenerek bilinçleniyoruz. Okulu açanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir