Çanakkale Devlet Hastanesi’nde Deprem Tatbikatı Yapıldı

Çanakkale Devlet Hastanesi’nde Deprem Tatbikatı Yapıldı
06 Kasım 2010

Saros Körfezi’nde meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremin ardından korkulu anların yaşandığı Çanakkale’deki devlet hastanesinde deprem tatbikatı yapıldı.

Birinci derece deprem bölgesi içinde yer alan Çanakkale’de deprem tatbikatı yapıldı. Çanakkale Devlet Hastanesi Bahattin ve Huriye Demircioğlu ek binasında yapılan tatbikatta, deprem alarmının verilmesi ile hastanede yer alan hastaların en kısa sürede tahliyesi, bu sırada çıkan yangınlara müdahale konuları ele alındı.

Tatbikat; hastane personeli, Sivil Savunma Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 112 Acil Servis, itfaiye ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’na bağlı Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencilerinin hastaları dışarıya çıkarmasıyla başladı. Hastanede yatan bazı hastaların da kollarında serumlarla dışarıya çıkarıldığı tatbikatta, bahçede çadırlar kuruldu. Hastalar çadırlarda tedavi altına alınırken, hastane çatısında çıkan temsili yangını ise Çanakkale Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri anında müdahale ederek söndürdü. Bu arada hastanenin 4. katında bazı hastaların mahsur kaldığı ihbarı ile devreye giren Sivil Savurma Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, maketi pencereden çıkarıp halatlar yardımıyla aşağıya indirmeyi başardı. Aşağıya indirilen hasta, daha sonra 112 Acil Servis ambulansı ile çadırların bulunduğu bölgeye götürülerek tedavi altına alındı. Yaklaşık 1 saat süren tatbikat olaysız olarak sona ererken, bazı hastaların tatbikatı gerçek sanarak dışarıya kaçtığı görüldü.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir