Çanakkale Devlet Hastanesi’nde Öz Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

25 Ekim 2013

Çanakkale Devlet Hastanesi yöneticileri ve sorumlu personelleri, Kalite Birimi tarafından düzenlenen Yönetimi Gözden Geçirme Toplantısı’nda buluştu. Toplantıda Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak denetim öncesi yapılan faaliyetler gözden geçirildi.

Hizmet Kalite Standartları gereği yılda 2 kez yapılması gereken Yönetimi Gözden Geçirme Toplantılarının ikincisi gerçekleştirildi. Devlet Hastanesi Eğitim Salonu’nda düzenlenen toplantıya Hastane Yöneticisi Uz. Dr. Hakan Çetin, Başhekim Uz. Dr. Nazır Çoban, Başhekim Yardımcıları, Sağlık Bakım Hiz. Müdürü, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü, Hasta Hiz. ve Sağlık. Otel. Müdürü birimlerden sorumlu tüm hekimler, sorumlu hemşireler ve diğer idari kadro çalışanları katıldı.

Toplantıda 2013 yılının ikinci altı ayında belirlenen Hastane Ana Hedefleri gözden geçirilirken, Birim Hedefleri Analizi, 2013 2. Dönem Öz Değerlendirme Süreci, İndikatör Analizleri, Düzeltici Önleyici Faaliyetler, Eğitim Biriminin Çalışmaları, Hasta ve Çalışan Memnuniyet Oranları, Güvenlik Kodları Analizi gibi konularda hastane personeline bilgi verildi. Ayrıca 1 Ekim ? 31 Aralık arasındaki dönemi kapsayan periyotta Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan denetimle ilgili yapılması gerekenler anlatıldı.

Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Hakan Çetin geçen yıl Öz değerlendirme sonucunda Bakanlık tarafından 92 puan aldıklarını bu yıl da geçen yıl alınan puanı korumak ve üzerine çıkmak için canla başla çalışacaklarını söyledi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir