Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevinde Kahkaha Tufanı

Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevinde Kahkaha Tufanı
22 Mayıs 2009

Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu ve hükümlüler arasında düzenlenen halat çekme, yoğurt yeme, balon patlatma ve çuval yarışmaları izleyenleri kahkahaya boğdu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Çanakkale Kapalı Cezaevi’nde gecikmeli olarak yapıldı. Cezaevi içindeki 125. Yıl Çok Amaçlı Spor Salonu’nda düzenlenen törende, cezaevi kurum öğretmeni Ünsal Ünal’ın günün anlam ve önemine dair konuşmasının ardından, hükümlü Kaan Gülünay şiir okudu. Daha sonra tutuklu ve hükümlülerden oluşan grup tarafından senkronize hareketlerden oluşan bir gösteri sunuldu. Salonda bulunan diğer tutuklu ve hükümlülerin alkışladığı gösteriden sonra çeşitli yarışmalar yapıldı. Özellikle halat çekme, çuvalla koşu, yoğurt yeme, balon patlatma, sandalye kapma yarışmaları herkesi kahkahaya boğdu. Yaklaşık 1 saat süren etkinlikte tutuklu ve hükümlüler neşeli anlar yaşadı.

Etkinliği Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Argıç, Cezaevi Savcısı Abdülgaffur Gündoğdu, Belediye Başkan Vekili Muharrem Erkek, daire müdürleri ve tutuklular ile hükümlüler izledi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...
 • erol çelik
  11/09/2010 08:02

  canakkelede yaklaşık 3 sene kaldım ve bazı ceza evlerındede bulundum mahkumolarak falıyetler süper bence en ıyı sıralamada bırıncı katkısı olan butun buyuklerıme bu falıyetlerıcın tş edrım

 • tolga
  29/07/2010 20:43

  benim abim içerde siz oyu oynuyorsunuz hemde abim boş yere yakalandı nerde anayasa

 • buğse sudan
  11/06/2010 01:23

  bencede çok büyük bir moral onlar için bence ara ara böle yarışmalar düzenlenip yapılmalı benim abimde orda ve yarışmalara katılıo biz çok seviniyoruz bizlerde çok mutlu oluyoruz..

 • eylem
  17/11/2009 14:49

  bende dönem dönem bazı sebeplerden onların arasındaydım ve kısa bir süre sonra yine olucam ve bir günlük faaliyetin mahkumlar için nekadar büyük bir şey oldugunu biliyorum ama anlatmaya kelmeler yetmez bunu düşünen organize eden herkeze tüm mahkumlar için teşekkür etmek istedim

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir