Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu ve hükümlüler arasında düzenlenen halat çekme, yoğurt yeme, balon patlatma ve çuval yarışmaları izleyenleri kahkahaya boğdu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Çanakkale Kapalı Cezaevi’nde gecikmeli olarak yapıldı. Cezaevi içindeki 125. Yıl Çok Amaçlı Spor Salonu’nda düzenlenen törende, cezaevi kurum öğretmeni Ünsal Ünal’ın günün anlam ve önemine dair konuşmasının ardından, hükümlü Kaan Gülünay şiir okudu. Daha sonra tutuklu ve hükümlülerden oluşan grup tarafından senkronize hareketlerden oluşan bir gösteri sunuldu. Salonda bulunan diğer tutuklu ve hükümlülerin alkışladığı gösteriden sonra çeşitli yarışmalar yapıldı. Özellikle halat çekme, çuvalla koşu, yoğurt yeme, balon patlatma, sandalye kapma yarışmaları herkesi kahkahaya boğdu. Yaklaşık 1 saat süren etkinlikte tutuklu ve hükümlüler neşeli anlar yaşadı.

Etkinliği Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Argıç, Cezaevi Savcısı Abdülgaffur Gündoğdu, Belediye Başkan Vekili Muharrem Erkek, daire müdürleri ve tutuklular ile hükümlüler izledi.

İHA