Çanakkale Eğitimciler Derneği Birinci Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

06 Mayıs 2012

Çanakkale Eğitimciler Derneği tarafından düzenlenen özel etkinlik Çanakkale Belediyesi 90’ncı yıl Gösteri Çadırında gerçekleştirildi.

Derneğin birinci kuruluş yıldönümü dolayısı ile düzenlenen “Gel Tanış Olalım” programına Mehteran Takımı ve Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler Topluluğunun gösterileri damgasını vurdu. Geceye AK Parti Çanakkale milletvekili İsmail Kaşdemir ve AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu’nun yanı sıra Onsekiz Mart Üniversitesi rektör yardımcıları, yüksekokul müdürleri, Dernek Başkanı Mehmet Zengin ve yöneticiler ile kalabalık izleyici grubu katıldı.

Özel program açılış konuşmalarının ardından gerçekleştirilen Çanakkale Mehteran Takımının gösterisi coşku içerisinde izlenirken salonu dolduran izleyicilerden büyük alkış aldı.

Mehteran gösterisinin ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler Topluluğu öğrencilerinin sergilediği ayrı ayrı performanslar büyük beğeni topladı. Kuruluşunun birinci yıldönümünde konuşan Çanakkale Eğitimciler Derneği Başkanı Mehmet Zengin, Derneğin Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlarının çizdiği çerçeve dahilinde, demokratik bir ortamda, eğitim ve kültür alanında Türkiye’nin gelişmesine yardımcı olmak, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı kalmak prensibi ile eğitim alanında sevgi ve saygıyı, birlik ve beraberliği, sosyal ve kültürel gelişmeyi maddi ve manevi yardımlaşma ve dayanışmayı temin etmek ve bunların devamını sağlamak, çağdaş eğitimin her kademesindeki eğitimcilerin haklarını korumak ve kollamak için Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda ve yasal çerçeve içinde belirtilen konularda çalışmalar yapmak amacı ile kurulduğunu söyledi. Derneğin 1 yıl boyunca yaptığı faaliyetleri anlatan dernek başkanı Mehmet Zengin, etkinliğin düzenlenmesinde kendilerine destek olan, Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Sedat Laçiner, üniversitenin yabancı öğrenciler topluluğu ile katılımları ile kendilerini onurlandıran Çanakkale milletvekili İsmail Kaşdemir, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu ve izleyici konuklara teşekkür etti.

Yorumlar...
  • Murad Muhsin
    07/05/2012 14:53

    Geceyi düzenleyen Derneğe ve katkı sağlayan kurumlarımıza teşekkür etmek isterim. Gerçektende Gelin Tanış Olalım" sloganına uygun bir geceydi... Baştan sona kadar ilginç duygular yaşadım..

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir