Çanakkale, EMITT Fuarı’na Hazır

Çanakkale, EMITT Fuarı’na Hazır
04 Şubat 2012

Bu yıl 9-12 Şubat 2012 tarihleri arasında 16.’sı düzenlenecek olan EMİTT Fuarı’na katılacak olan Çanakkale, hazırlıklarını tamamladı.

Slovenya, Macaristan, Kazakistan, Arjantin, Çek Cumhuriyeti, Malezya ve Venezuella gibi ülkelerin ilk kez katılacağı dünyanın en büyük 5. turizm fuarı olan Doğu “Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı”nda (EMITT) Çanakkale’nin en iyi şekilde tanıtılması ve temsil edilmesi için çalışmalar tamamlandı. Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, ilin tanıtımı ile ilgili önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, “İstanbul’da bu yıl 16.’sı düzenlenecek EMITT Fuarı’na ciddi bir katılım sağlayacağız. İlimizin tanıtımına yönelik afiş, broşür ve diğer bütün tanıtım kataloglarını bizzat kendimiz dizayn ettik. Fuarda sergilenecek Abide maketi ve Truva Atı’nın yapımı da tamamlardı. 60 ülke dışında seyahat acenteleri, kalkınma ajansları, tur operatörleri, oteller, 150’nin üzerinde belde ve ilin katılacağı EMİTT Fuarı’na Helen ve Paris gibi mitolojik figürlerle, Mehmetçik karakterleri standlarımızda yer alacak. Yöresel oyunların da sergileneceğini standımızda ilimizin eni yi şekilde tanıtımını yapacağız. Bu yılki stand alanının çok dar olduğunu düşünüyorum. Gelecek yıl çok daha büyük bir alanda tanıtımımızı yapmamız gerekiyor. Bu konuda da yerin kiralanmasını şimdiden yapmamız gerekiyor. Bunu da yapacağız” dedi.

Öte yandan Çanakkale’nin tanıtımı konusunda ünlü oyuncu Ata Demirer’e davet yapıldığını da belirten Vali Tuna, oyuncunun Çanakkale Standına gelmesini bekledikleri sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir