Çanakkale EMITT Fuarı’nda Tanıtılacak

Çanakkale EMITT Fuarı’nda Tanıtılacak
22 Ocak 2013

Çanakkale, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da İstanbul’da 17.’si düzenlenecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’nda tanıtılacak. EMITT, TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde 24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Dünyanın en büyük 5. turizm fuarı olan EMITT’te Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Gelibolu Belediyesi, Gökçeada Belediyesi, Bozcaada Belediyesi, Eceabat Belediyesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD), Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası ve GESTAŞ stantta yer alacaklar.

12. Salonda yer alacak olan Çanakkale Standının ev sahipliğini Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, katılımcı İlçelerin Belediye Başkanları ve katılımcı kuruluşların üst düzey temsilcileri yapacak.

Konuk ülke uygulaması kapsamında bu yıl Arjantin’i ağırlayacak olan Dünya’nın dört bir yanından turizmcilerin buluşma noktası EMITT Fuarında bu yıl da turizmci ve tatilci konuklarına değerleri dünyaca bilinen ilimizin tanıtımı bir kez daha gerçekleştirilecek.

Fuarı gezmek isteyenlerin http://fuardavetiyesi.com/?lang=tr adresinden ücretsiz fuar davetiyelerini temin edebilecekleri bildirildi.

GELİBOLU BELEDİYESİ, EMITT’TE “PİRİ REİS” VURGUSU YAPACAK
İlk iki gün profesyonel turizmcilere, üçüncü ve dördüncü gün ise halka açık olan olan fuarla ilgili açıklamada bulunan Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Çanakkale Valiliğinin koordinasyonuyla 112 m2‘lik stantta yer alacaklarını belirterek, fuarda Gelibolu Belediyesi olarak “Gelibolulu Piri Reis” vurgusunu ön plana çıkaracaklarını ifade etti.

Başkan Özacar, 2013 yılının Unesco tarafından “Piri Reis Anma Yılı” ilan edilmesi nedeniyle, Gelibolulu büyük Türk ilim adamı ve denizcisini anmak üzere belediye olarak hazırlattıkları “Piri Reis Dünya Haritası”nı Emitt Fuarında profosyonel turizmcilere ve vatandaşlara kültür ve tanıtım hizmeti olarak ücretsiz olarak dağıtılacağını söyledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir