Çanakkale EMITT Turizm Fuarı’nda Tanıtıldı

04 Şubat 2014

Türkiye’nin en büyük turizm fuarı olan ve bu yıl 18’ncisi düzenlenen EMITT 2014 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na 30 Ocak – 02 Şubat 2014 tarihleri arasında Çanakkale Valiliği önderliğinde 120 m2‘lik bir stand ile “Çanakkale” olarak katılım sağlandı.

Çanakkale Standında Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Bozcaada Belediyesi, Gökçeada Belediyesi, Küçükkuyu Belediyesi, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği, GESTAŞ, GMKA, Çanakkale Turistlik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği ve Çanakkale Ticaret Borsası olarak katılım sağlayarak Çanakkale’nin tanıtımı gerçekleştirildi. Bu yıl 18’incisi düzenlenen EMITT Turizm Fuarı’nda, Çanakkale standı yerli ve yabancı turizm firmalarının temsilcileri ile ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti. Çanakkale standı, Truva Atı ve Abide tasarımı ile fuarın ilgi çeken noktalarından biri oldu.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen’in EMITT Fuarına ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“EMITT 2013 Fuarına Valiliğimiz himayesinde tek bir çatı altında Çanakkale olarak yerimizi almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İlimizi ve ürünlerimizi tanıtma konusunda uzun süreden beri çalışan bir kuruluş olarak bu organizasyonda bir araya gelen yerel yönetim, özel sektör ve sivil toplum temsilcileri olarak bölgemizin tanıtımı için büyük çaba harcadık.
Standımızda Çanakkale Ticaret Borsası olarak Çanakkale’nin markalaşmış Ezine Peyniri, Zeytin ve Zeytinyağı, Bal, Gelibolu Sardalyesi, Mevlevi tatlısı, Közlenmiş Biber, Kuru Bakliyat gibi ürünlerinin en iyi şekilde tanıtılmasına özen gösterdik. Yine Çanakkale’nin sahip olduğu tarihi dokusunun yanı sıra üretimde de markalaşarak dünya genelinde tanınması ve ürünlerinin değerlenmesi için elimizden geldiğince çalışmaktayız. Tüm çabamız sektörümüzdeki tüm kesimlerin emeklerinin karşılığını alabilmeleri, ürünlerini tanıtmaları ve kazançlarının arttırılmasıdır.
Standımızda Çanakkale turizminin canlanmasını sağlayacak çok sayıda broşür, katalog yer alarak ziyaretçilerimizi dağıtıldı. Ayrıca standımız birçok yerli ve yabancı ülke ziyaretçilerine ev sahipliği yaptı, bir çok ikili görüşme gerçekleştirildi.
Yine 71 farklı ülkeden 4 bin 500 katılımcının yer aldığı fuarda katılımcılara farklı kategorilerde ödüller dağıtıldı. Yabancı katılımcılar, sağlık turizmi, beldeler, kış turizmi ve genel ödüller dallarında katılımcılar değerlendirilerek, Çanakkale olarak ‘En İyi Stand Şovu’ ödülü ile ilimiz taltif edildi.
Diğer taraftan fuar süresince ÇATOD ile Limni Otelciler Birliği arasında uzun süreden beri yürütülen Çanakkale ve Limni İş Geliştirme ve Koordinasyon toplantılarının 3’ncüsü İstanbul EMITT Fuarı’nda gerçekleşti. Toplantıya standımızda yer alan tüm yerel yönetim, özel sektör ve sivil toplum temsilcileri katılım sağladı. Bu konuda; Yunanistan adalarında limanda 15 günlük vize uygulamasına Limni’nin dahil edilmesi çalışmalarının olumlu geliştiği ve turizm alanında ortak tur paketlerinin oluşturulması kapsamında Çanakkale ? Limni konaklamalı 1’er haftalık tur paketlerinin hazırlanmakta olduğu bildirildi.
EMITT fuarı İlimiz, kurumlarımız, ilçelerimiz, ürünlerimiz, markalarımız ve firmalarımız açısından önemli bir uluslar arası tanıtım fırsatı oldu. Bizler Çanakkale Ticaret Borsası başta Çanakkale Valiliği olmak üzere fuara katılan, destek sağlayan, ürün veren tüm üyelerimize, kurumlarımıza, belediyelerimize teşekkür ediyoruz. Bu tip başarılı organizasyonların devamını temenni ediyoruz.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir