Çanakkale, Emitt Turizm Fuarı’nda Tanıtılıyor

Çanakkale, Emitt Turizm Fuarı’nda Tanıtılıyor
09 Şubat 2012

İstanbul’da bu yıl 16.’sı düzenlenen EMİTT Fuarı’na katılan Çanakkale’nin tanıtımının yapıldığı stand büyük ilgi görüyor.

İstanbul’da bu yıl 16.’sı düzenlenen EMITT Fuarı’na katılan Çanakkale’nin tanıtımının yapıldığı stant büyük ilgi görürken; Vali Güngör Azim Tuna, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan fuarı gezdi.
Slovenya, Macaristan, Kazakistan, Arjantin, Çek Cumhuriyeti, Malezya ve Venezüella gibi ülkelerin ilk kez katıldığı dünyanın en büyük 5. turizm fuarı olan “Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı”na (EMITT) katılan Çanakkale’nin tarihi ve turistik yerlerinin en iyi şekilde tanıtımının yapıldığını belirten Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, “Bu tür fuarlar ilimizin tanıtımı açısından çok önemli. Bu yıl fuardaki tanıtım alanımız çok kısıtlı. Gelecek yıl çok daha geniş bir alanda ilimizin tanıtımını yapmak için şimdiden yer kiralama konusunda çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da EMITT Fuarı’nda Çanakkale ile ilgili ayrılan alanın dar olması ve ilçe stantlarının da farklı yerlerde bulunmasının kötü bir g örüntü oluşturduğunu ifade ederek, “Gelecek yıl ilimizin bütün değerlerinin tek çatı altında olmasının sağlanması lazım” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekilli Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir de EMITT Fuarı’nda Çanakkale standına gösterilen ilginin kendilerini sevindirdiğini ifade ederek; “İlimizin tanıtımına yönelik bir tür organizasyonları destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Milletvekilleri Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve İl Kültür Turizm Müdürü Şinasi Haznedar stantları gezdi. Öte yandan Çanakkale standında seramik yapan ustanın yanına giderek kendileri de seramik yapmaya çalışanların ilginç görüntüleri de dikkat çekti.

Çanakkale’nin tanıtımına yönelik afiş, broşür ve diğer bütün tanıtım kataloglarının dağıtıldığı Çanakkale standında 60 ülke dışında seyahat acenteleri, kalkınma ajansları, tur operatörleri, oteller, 150’nin üzerinde belde ve ilin tanıtımı yapılıyor.

Slovenya, Macaristan, Kazakistan, Arjantin, Çek Cumhuriyeti, Malezya ve Venezüella gibi ülkelerin ilk kez katıldığı dünyanın en büyük 5. turizm fuarı olan Doğu “Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı”na (EMITT) katılan Çanakkale bu yılda turistik özelliklerini en iyi şekilde tanıtmayı amaçlıyor. Çanakkale’nin tanıtımına yönelik afiş, broşür ve diğer bütün tanıtım kataloglarının dağıtıldığı Çanakkale standında 60 ülke dışında seyahat acenteleri, kalkınma ajansları, tur operatörleri, oteller, 150’nin üzerinde belde ve ilin tanıtımı yapılıyor. Çanakkale’nin tanıtımının yapıldığı standlarda “Gelibolu Yarımadası Eceabat ve Gökçeada Turizm Altyapı Hizmet Birliği”ni temsil eden üç ilçe de Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda, tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini bu yılda TÜYAP Fuar Merkezinde 3 no’lu salonda birlikte tanıtıyor. Fuarda Gelibolu, Eceabat ve Gökçeada Belediyeleri “Gelibolu Yarımadası Eceabat ve Gökçeada Turizm Altyapı Hizmet Birliği” adı altında birlikte katılırken, 3 no’lu salondaki stand ilk gün profesyonel turizmcilerin ilgi odağı oldu. 65 bin metrekarelik alanda 60 ülke ve yaklaşık 4 bin 500 katılımcının yer aldığı, tüm yerli ve yabancı katılımcıların kendi kültür ve turizm değerlerini tanıttığı fuarın ilk gününde çok sayıda profesyonel turizmci “Gelibolu Yarımadası Eceabat ve Gökçeada Turizm Altyapı Hizmet Birliği”nin standını ziyaret ederek bölge ve firmalar ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, ilçenin yöresel ürünlerini tanıtan firma temsilcileri ile birlikte standı ziyaret eden misafirlerle yakından ilgilendi. EMİTT 2012 Fuarı’nın ilk iki gün profesyonel turizmcilere, üçüncü ve dördüncü gün ise halka açık olacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir