Çanakkale Endüstri Meslek Liseliler İÇDAŞ’ı İnceledi

11 Haziran 2010

ENDÜSTRİNİN OKULUNDAN,
ENDÜSTRİNİN GERÇEĞİNE

Çanakkale Endüstri Meslek Lisesinde okuyan  45 öğrenci Okul Müdür Yardımcısı Saffet Uzel, Teknik Müdür Yardımcısı Yücel Özdemir ile Okul Öğretmenleri Eyüp Savaştürk, Şaban Ertürk, Hasan Yılmal, İlhan Ceyhan, Özgür Akkaş ve Mücayin Aktaş nezaretinde İÇDAŞ tesislerini inceledi. 10 Haziran Perşembe günü gerçekleşen teknik inceleme gezisinde Endüstri Meslek Liseli öğrenciler, gördükleri eğitimin iş hayatındaki gerçeğini yakından inceleme şansı buldular.

Tesisler girişinde öğrencileri karşılayan İÇDAŞ İş Güvenliği Müdürü Agah Ayhan, Liselilere İÇDAŞ’ı tanıtan kısa bir sunumda bulundu.Daha sonra öğrenciler balık çiftliğini gezdiler. Bir Endüstri Tesisinin bahçesinde balık yetiştirilmesini olağanüstü bulduklarını belirten öğrencileri Termik Santral tesislerinde  tesis işletme mühendisi Murat Çürüksulu karşıladı. Öğrencilere çevre dostu akışkan yataklı enerji santralı hakkında bilgi verilmesinin ardından, Meslek Liseli öğrenciler Termik Santral ünitesinin içini, kumanda merkezini ve teknik sistemlerini incelediler.

Denizden arıtılan suyu çok lezzetli bulduklarını belirten öğrencilerin günde 12.000 ton su arıtma kapasiteli  reverse osmoz tesisi hakkındaki sorularını Kimya Yük.Müh. Tevfik Nalcı yanıtladı.

Liman, Çelikhane ve Haddane tesislerinin gezilmesinin sırasında İÇDAŞ tesislerinde binlerce endüstri meslek liselinin çalıştığını gören öğrenciler ?Çanakkale?de böylesi dev, böylesi çağdaş bir tesisin varlığı hepimizi çok heyecanlandırdı.Bu tesisler her Meslek Liselinin gelecek güvencesi oldu. Sayın büyüklerimizden Çanakkale?ye  böyle yatırımların  kazandırılmasını istiyoruz.?dediler.

Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdür yardımcısı Saffet Uzel :?Öğrencilerimiz bugün teknik ve endüstriyel eğitimini gördükleri konuları; Türk Endüstrisinin gururu olan İÇDAŞ entegre tesislerinde bizzat gördüler ve incelediler.Okulundan gerçeğine uzanan bu gezi hepimizi çok mutlu etti. İÇDAŞ yetkililerine bu gezi ve misafirperverlikleri için sonsuz şükranlarımızı sunuyorum? dedi.

Gezi sonrası İÇDAŞ?ı ziyaret eden her kesimin bu tesislerin  gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu belirttiğini söyleyen İÇDAŞ  Kurumsal İletişim Sorumlusu Suat Karataş: ?İÇDAŞ Çanakkale ve Ülkemiz  için yatırım ve üretime devam etmektedir. Devam edecek olan bir diğer konu ise kapılarımızın herkese açık olmasıdır? dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir