Çanakkale Fen Lisesi’nin Yeni Binasına Taşınması Ertelendi

Çanakkale Fen Lisesi’nin Yeni Binasına Taşınması Ertelendi
01 Eylül 2010

Çanakkale Fen Liseliler Derneği’nin http://www.tasinmiyoruz.com/ internet adresinde “Taşınmıyoruz! ? Bitmemiş binaya, şantiyeye taşınmıyoruz!” sloganıyla başlattığı kampanya olumlu sonuç verdi.

Bilindiği gibi 27 Şubat 2009 tarihinde Çınarlı köyü yakınında 47 dönümlük arazi üzerine temeli atılan yeni Fen Lisesi binasının  2010-2011 eğitim-öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala hazır hale getirilememesi üzerine taşınmanın ertelenmesi gerektiği konusu Çanakkale Fen Liseliler Derneği‘nin çabalarıyla kamuoyuna duyurulmuş, sosyal medyaya da taşınmış (twitter) hatta 31 Ağustos 2010 Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kişisel twitter hesabına (Abdullah Gül @ Twitter) mesajlar atılarak Cumhurbaşkanının da bu konuda dikkati çekilmek istenmişti.

Çanakkale Fen Liseliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Onur Ateş, bugün ‘Çanakkale İçinde‘ye yaptığı açıklamada Çanakkale Fen Lisesi’nin yeni müdürü Sayın Murat Yetişen’den taşınma konusunun en az 1. dönem bitene kadar, hatta gerekirse 2. dönem sonuna kadar dondurulduğu bilgisini aldığını ve bu konuda hassasiyet gösteren herkese çok teşekkür ettiklerini söyledi.

Henüz Tamamlanmamış Çanakkale Fen Lisesi Yeni Binası’ndan Fotoğraflar:

Yorumlar...
  • Nazan ERİM
    12/02/2011 11:17

    Herşey öğrenciler için değilmi.......bitmemiş bir binaya okulmu taşınır..? hiçmi sınava girecek öğrencilerinizi düşünmüyorsunuz....bu öğrenciler okulun adını taşıyor değilmi..?? ilginize teşekkürler.....

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir