Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti, TON TV Çalışanlarına Yapılan Saldırıyı Kınadı

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti, TON TV Çalışanlarına Yapılan Saldırıyı Kınadı

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti, hafta sonunda Antalya’nın Manavgat ilçesinde oynanan Manavgat Evrensekispor – Çanakkale Dardanelspor karşılaşması sonrasında çıkan olaylarda, TON TV çalışanlarına yapılan saldırıyı ve kameralarının gasp edilmesini kınadı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

25 Kasım Pazar günü Antalya’nın Manavgat İlçesinde Türkiye Spor Toto 3. Lig 2. Grupta Manavgat Evrenseki-Çanakkale Dardanelspor arasında oynanan ve 3-3 beraberlikle sonuçlanan maçta kentimizin basın kuruluşu TON TV ile Genel Müdürü Vedat Sezer ve Haber Müdürü Bülent Büberci’ye yönelik saldırıların gerçekleşmesini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte saha içinde yaşanan üzüntü ve kaygı verici olayları haber alma özgürlüğünün sağladığı imkanlarla kameralarına kaydeden kentimizin yerel televizyonu TON TV, görüntüler sayesinde gerçeklerin kamuoyuna yansıyacağı endişesi içinde aralarında Manavgat Evrenseki Kulübü yöneticilerinin de bulunduğu ileri sürülen 20 kişilik taraftar grubunun saldırısına maruz kalmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gerekli izinleri almak kaydıyla, Türk Futboluna sayısız yıldızlar kazandırmış ve güç vermiş olan güzide kulübümüz Dardanelspor A.Ş.’nin şampiyonluk yolundaki deplasman maçlarını büyük zorluklar altında haberleştirerek hafta içinde kent halkına izleme olanağı sağlayan TON TV’nin Genel Müdürü Vedat Sezer ile TON TV Haber Müdürü Bülent Büberci, Manavgat Evrenseki-Dardanelspor maçı sonunda saha içi olayları görüntüledikleri fark edilince 20 kişilik grubun engellemesiyle karşı karşıya kalmış, ardından da görüntülerin bulunduğu kasete el konmak istenmiştir. Meslektaşlarımız Vedat Sezer ve Bülent Büberci’nin direniş göstermesi sonucu kaseti almakta başarılı olamayan, futbola gölge düşüren kendini bilmez kişi veya kişiler, daha da ileriye giderek bir televizyon kanalının kamerasını ve tripotunu gasp etme cesaretini kendilerinde bulmuşlardır. Olaylar sona erdiğinde TON TV’ye ait kamera ve tripot bulunamamıştır. Ancak bur kulüp yöneticisi, maçtan bir gün sonra 26 Kasım Pazartesi günü meslektaşımız Vedat Sezer’i telefonla arayarak tripotu bulduklarını, ancak kameranın bulunamadığını belirtmiştir.

Saha içinde Çanakkale Dardanelsporlu futbolcuların maruz kaldığı saldırıların önüne geçemeyecek kadar yetersiz kalan güvenlik güçlerinin, maalesef kentimizin yerel televizyonu TON TV’nin kamerası ve tripotunun gasp edilmesini, meslektaşlarımız Vedat Sezer ile Bülent Büberci’nin sözlü ve fiili saldırıya maruz kalmasını da önleyememiş olması kaygı ve üzüntü vericidir. TON TV Genel Müdürü Vedat Sezer, yaşanan tüm bu üzüntü verici olayların ardından Çolaklı Jandarma Karakolu’na giderek ilgili kişiler hakkında şikayette bulunmuşlardır. Jandarmanın gerekli tahkikatı hızlandırarak şüphelileri en kısa sürede tespit etmesi ve gasp edilen kamerayı bulması, yargının da şüphelileri cezalandırması, Türkiye Futbol Federasyonu’nun da olayın gereğini yapması Çanakkale Basın Camiasının en büyük beklentisidir.

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti olarak, kentimizin yerel televizyonu TON TV’ye, Genel Müdürü Vedat Sezer’e ve Haber Müdürü Bülent Büberci’ye yönelik saldırıları ve kameranın gasp edilmesini şiddetli kınıyor, meslektaşlarımıza tüm Çanakkale Basın Camiası adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve yaşanan olaylarla ilgili neticenin takipçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Burak GEZEN
Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir