Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’nden Farkındalık Eğitimleri

21 Şubat 2013

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC), öncelikle meslektaşları olmak üzere, tüm kamuoyunun istifade edebileceği Farkındalık Eğitimleri’ni başlatıyor.

ÇGC, merkezi Bursa’da bulunan Türkiye’nin Danışmanlık Eğitimleri konusundaki en deneyimli kuruluşlarından birisi olan İzgören Akademi ile 1 yıllık Seminer Takvimi planlaması yaptı. Seminer Takvimine göre, “İletişim” konulu ilk seminer, 27 Şubat Çarşamba günü saat 10.30’da Onsekiz Mart Üniversitesi Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda yapılacak. Medya sektöründe çalışanların yanı sıra halka da açık olacak seminer İzgören Akademi Kurumsal Projeler Yöneticisi Özlem Afacan Erbaşlar tarafından verilecek. Aynı gün saat 13.30’da ise Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda bu kez “Kendi Hayatının Lideri Ol” konulu ikinci seminer gerçekleşecek.

İletişim konulu seminerin içeriğiyle ilgili bilgi veren ÇGC Başkanı Burak Gezen, bir saat sürecek seminerin amacının, insanların profesyonel yaşantısında ve özel yaşantısında kendilerini doğru anlatabilmeleri ve karşısındakileri doğru anlayabilmelerini sağlamak olduğunu belirtti. Başkan Gezen, “Seminerde, önyargı, sınıflar-algı, farklı iletişim ortamları, etkin dinleme ve konuşma konu başlıkları işlenecek. Kendi Hayatının Lideri Ol seminerinde ise yurt sevgisi, iş kalitesi, girişimcilik, dürüstlük ve hoşgörü konuları işlenecek. Her iki seminerinde öncelikle meslektaşlarımız olmak üzere Çanakkale kamuoyuna önemli katlı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

ÇGC Başkanı Burak Gezen, İzgören Akademi ile birlikte düzenleyecekleri seminerlerin devam edeceğini de açıkladı. Başkan Gezen, “Gazeteci arkadaşlarımızın meslek yaşamlarında her zaman ihtiyaç duyacağı İletişim başta olmak üzere bir çok konuda seminer planladık. Meslektaşlarımızın yanı sıra Çanakkalelilerin de istifade edebilmesi için seminerleri halka açık yapmaya karar verdik. İzgören Akademi ile yıl içinde, Beden Dili, Başarının Fotoğrafı, Takım Çalışması, Liderlik, Sosyal Davranış ve Protokol Kuralları, Sunum Teknikleri, Avucunuzdaki Kelebek, Motivasyon başlıklı seminerler gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

[canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir