Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’nden Gazeteciler Günü Kutlaması

09 Ocak 2009

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmet Akıncı, haber verme ve alma özgürlüğünün kısıtlanmadığı bir toplumda olmak umuduyla gerektiğinde 24 saat çalışan gazetecilerin çalışan gazeteciler gününü kutladı.

Gazetecilerin sosyal ve ekonomik haklarını güvence altına alan 212 sayılı kanunun 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesi ile kutlanan bu günde gazetecilerin zor şartlarda görev yaptıklarını hatırlatan Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmet Akıncı, ?Gazetecilerin mesleki yıpranmadan doğan haklarının kaldırılması, ve ekonomik krizin olumsuz etkileri gazetecileri ve gazeteleri zor durumda bırakmaktadır. İşten çıkarmaların akla gelen ilk önlem olması da buna eklenince, gazeteciler büyük bir tedirginlikle görevlerini yerine getirmektedirler. Meslektaşlarımız tedirginlik içinde çalışması görevlerinin önünde bir sorun teşkil etmektedir? şeklinde konuştu.

Her türlü doğa koşulu, her tür toplumsal ve sosyal alanda görev yapmanın kaçınılmaz olmasının bir gazeteci için yeteri kadar risk taşıdığı çok açıktır diyen Çanakkale Gazeteciler Cemiyet, Başkanı İsmet Akıncı, ?Tüm bu riskler gazetecilik mesleğinin tercihi, geliştirmenin önünde sadece engel oluşturduğu tartışma götürmez. Kutsal olan haber alma ve verme özgürlüğün önündeki tüm engellerin kaldırılmasını dilerken tüm gazetecilerin mutlu gününü kutlarım? dedi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir