Her yıl aynı çile: Çanakkale Geçilemiyor!

15 Eylül 2016

Kurban Bayramı tatili için başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesindeki illerden Ege ve Akdeniz’e gidenlerin dönüş yolculuğu başladı. Erken yollara düşenler, Çanakkale Feribot İskelesi’nde uzun kuyruklar oluşturdu.

Ege ve Akdeniz tatil bölgelerinden Trakya ve İstanbul’a dönüş yapan tatilciler, Çanakkale Feribot İskelesinde uzun kuyruklar oluşturdu. Çanakkale’den Eceabat ve Kilitbahir’e geçişlerde araç kuyruğu, iskeledeki araç depolama alanının dolması üzerine Demircioğlu Caddesi’ne taştı. Uzun kuyruklar oluşturan araçlar nedeniyle şehir içindeki trafiği de olumsuz etkilendi. Araç kuyruğu 2 kilometreyi buldu. Havanın da sıcak olması nedeniyle araç içerisindeki bazı sürücü ve yolcular, çareyi aşağı inip gölge yerlerde oturarak serinlemekte buldu.
Çanakkale Boğazında yolcu ve araç taşımacılığı yapan GESTAŞ firması, Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir hattında saatsiz sefer yaparak, oluşan araç kuyruğunu azaltmaya çalışıyor.
1

Köprü Sorunu Çözebilir mi?
Fakat yetersiz kalan seferler ve günlerdir tıkanan şehir içi trafiği, Çanakkale Boğaz Köprüsü konusunu bir kez daha gündeme getirmiş oldu. Uzun kuyruklarda kalan tatilciler ve kentte yaşayan vatandaşlar Çanakkale 1915 Boğaz Köprüsü’nün bu sorunu büyük ölçüde çözeceğine inanıyor. Çanakkale 1915 Boğaz Köprüsü’nün Çanakkale’ye maddi ve manevi anlamda balta vuracağı tartışmalarının anlamsız olduğunu belirten tatilciler, aslında zaman ve ulaşım konusunda köprünün daha fazla fayda sağlayacağını belirtiyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir