Çanakkale Gençbank Kaldığı Yerden Devam

02 Kasım 2017
18:00
Yalı Hanı 2. kat
Toplantı

Çanakkale Koza Gençlik Derneği bünyesinde geçen yıl çeşitli proje ve çalışmalara imza atan Çanakkale GençBank bu yıl da kaldığı yerden devam ediyor.

Bu kapsamda 2 Kasım Perşembe günü saat 18:00’da Yalı Hanı 2’nci katta “GençBank Nedir? GençBank Kime Bağlıdır? Ne kadar hibe veriyor? Nasıl hibe alabiliyoruz? Yürütücü ekip nedir? Nasıl çalışıyor?” vb. konularda sorulara cevaplar bulunabilecek Çanakkale GençBank Tanışma ve Bilgilendirme Toplantısı düzenleniyor.

Gençbank nedir?

Gençbank, 15 -25 yaş arası genç bireylerin yaşadıkları çevrede (mahalle/ilçe/köy) yerel katılımlarını artırmak için kurgulanmış basit bir sistemdir. Kısaca eğitim alan bir genç grup (5 -7 kişi) çevrelerindeki gençlerin fikirlerini/projelerini maddi ve manevi olarak desteklerler. Bu destek onları proje yazmaya teşvik etmek, çevrelerine etki etmelerini sağlamak, yerel yönetim / yerelin ileri gelenleri ile işbirliği yapmalarını sağlamak, sanatsal ve sosyal katılımlarını / becerilerini geliştirmek için Küçük Maddi destekler ve Eğitim gibi Manevi destekleri kapsar. Bu destek eğitimli – eğitimsiz, çalışan – çalışmayan tüm gençlerin katılımını hedeflemektedir.
Program; Toplum Gönüllüleri tarafından koordine edilmektedir, farklı şehir ve yerellerde uygulanmaktadır. Çanakkale’de yürütücü Sivil Toplum Kuruluşu Çanakkale Koza Gençlik Derneği’dir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir