Çanakkale Gençleri İtalya’da Yelken Açacak

05 Aralık 2011

Türkiye Yelken Federasyonu 2011 faaliyet programında bulunan 07- 11 Aralık 2011 tarihlerinde Imperia / İtalya’da yapılacak 420 sınıfı “Imperia Winter Regatta 2011” yarışında Türk Yelken Milli takımında İÇDAŞ spor kulübü sporcuları Mert Koçan, Canberk Dişli, Fatmanur Yazgan, İrem Anahtarcı yarışarak ülkemizi ve Çanakkale’yi temsil edecekler.

Yarışlara Avrupanın çeşitli ülkelerinden 100 ekip 200 sporcu ile katılacak. Yelken kulüp antrenörleri Cem Öztek ve Özgür Akansel nezaretinde son hazırlıklarını tamamlayan sporcuları 4 Aralık 2011 Pazar günü Çanakkale Yelken Okulunda ziyaret eden Kulüp Başkanı Fuat Erkan Tekin ve Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Gökhan Aydoğan sporculara başarılar dilediler. Tekin; “Bu yarışlarda ülkemizi ve Çanakkale’mizi temsil edeceksiniz. Kulübümüzün desteği ve sizlerin mücadelesi ile ilk kez katıldığınız uluslarası bu yarışlarda sizlere başarılar diliyoruz” dedi.

Milli takımda yarışma heyecanını yaşayan Çanakkaleli genç sporculardan İrem Anahtarcı duygularını “Yelken sporuyla İÇDAŞ spor kulübünde tanıştım. Kulübüm ve antrenörlerimizin üzerimizde çok emeği var.6 yıl içinde arkadaşlarımla birlikte milli takımda yer almaktan ve ülkem adına İtalya’da yarışmaktan çok büyük heyecan ve mutluluk duyuyorum. Bizim için çok önemli bir tecrübe olacak.Denizi,rüzgarı ve yelken sporunu çok seviyorum” diyerek ifade ederken, yelken Antrenörü Cem Öztek ise “Yelken sporuna gönül veren sporcularımız çalışma disiplinleri bugün Milli takımda Çanakkale’yi, Akdeniz sularında Ülkemizi temsil edecekler. İÇDAŞ Spor kulübü olarak Uluslararası bir yarışa sporcu kazandırmak verdiğimiz emeğin ürünü. Mutlu ve gururluyuz” dedi.

Bütün hazırlıklarını tamamlayan İÇDAŞ spor kulübü ekibi İmperia / İtalya 2011 yarışlarına katılmak üzere İstanbul’a hareket etti.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir