Çanakkale Girişimci İşadamları Derneği İÇDAŞ’ı İnceledi

28 Mayıs 2010

ÇAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Sezen, Yönetim Kurulu Üyeleri Sadık Aydoğan, Bahadır Yüksel, Hakan Elmalı, Selçuk Erdoğan, Mehmet Koca ve dernek sekreteri Mehmet Şahin ile birlikte 27 Mayıs 2010 Perşembe günü İÇDAŞ Biga tesislerini ziyaret etti.

İÇDAŞ tesislerinde Şirket Genel Müdürü Bülend Engin tarafından karşılanan ÇAGİAD yönetimi, tesisleri yakından incelediler.

Termik santral ünitesi hakkında Santral Direktörü Ali Kemal Türker tarafından bilgilendirilen ÇAGİAD yönetim kurulu üyeleri, “Santralin çevre dostu teknolojisini, santral bahçesindeki çimler ve güller anlatıyor” dediler.

İÇDAŞ Tersane müdürü Tarkan Ekler gemi yapımı ve tersane üniteleri hakkında ziyaretçilere bilgi verdi. Tersane ünitelerini ilgiyle inceleyen ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen “Tersanelere karşı çıkanları anlamak mümkün değil. Çanakkalemizde ve ülkemizde gemi yapan tersaneler bizi gururlandırıyor. Üç yanı denizlerle çevrili ülkemizde denize hakkını vermek gerek. İÇDAŞ’ın tersanesi, yüksek teknolojisi ve kapalı kumlama boyama tesisleri ile çevreciliğe örnek bir tersane. Dileğimiz bu tersaneler tam kapasite çalışsın ve denizlerimiz Türk gemileriyle donansın” dedi.

Denizden arıtılan suyu içen ÇAGİAD üyeleri “Bugün gördüğümüz tesis ve teknolojiler ülkemize, mühendislerimize ve geleceğimize olan inancımızı arttırdı” dediler.

Ziyaret sırasında misafirlere bizzat eşlik eden İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin, haddane ve çelikhane bölümlerinde demir-çelik teknolojisi ve yatırımlar hakkında ÇAGİAD yönetimine bilgi verdi.

Başkan Sezen: “İÇDAŞ?LA GURUR DUYDUK”

Ziyaret sonrası ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen, “Gördüğümüz fabrikalar, gördüğümüz teknoloji ve İÇDAŞ genel Müdürü Sayın Bülend Engin’in yakın ilgisi ile bugün gözümüz ve gönlümüz doydu. Yürek dolusu teşekkür ederim. Ben gördüklerimle gurur duydum. Ülkem ve Çanakkale’de İÇDAŞ’la gurur duymalı. Böylesi yatırımların her zaman yanında ve yardımcısı olacağız. Yatırımların önünün açılması için çalışmayı görev biliyoruz. Bütün üyelerimizin bu tesisleri görmesi gerek. Bunun için çalışma başlatacağız.” dedi.

İÇDAŞ Genel Müdürü Bülend Engin “ÇAGİAD yönetiminin tesislerimizi ziyareti bizleri çok mutlu etti. Bu tesisler ülkemizindir. Bu ülkenin geleceği; ülkemize kazandırılacak çağdaş, çevreci ve rekabet gücü yüksek sanayi tesisleriyle aydınlanacaktır.” dedi.

ÇAGİAD üyeleri İÇDAŞ tesislerinden sonra devam eden yatırımları da görerek Çanakkale’ye döndüler.

Yorumlar...
  • BURCU ÇİL
    18/10/2010 14:55

    Balıkesir akçayda ikamet ediyorum.Anadolu ünv.kamuyönetimi 2010 mezunuyum.kendine güvenen,öğrenmeye açık olup kendimi yetiştirmek ve sizlere de faydalı olmak isterim.SAYGILAR

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir