Çanakkale Hayır Gönüllülerinden Çağrı Var

10 Şubat 2017

Çanakkale CHP il binasını ziyaret eden “Çanakkale Hayır Gönüllüleri”, pazar günü gerçekleştirilecek “Çanakkale’de HAYIR diyenler Buluşuyor” etkinliği hakkında bilgi verdi.

Çanakkale’de referandum sürecini masaya yatıran önemli bir etkinlik gerekleştirilecek. “Çanakkale’de HAYIR diyenler Buluşuyor” etkinliğinin, pazar günü saat 14.00 ile 17.00 arasında Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde düzenleneceğini belirten “Çanakkale Hayır Gönüllüleri”, bu etkinliğin tüm Çanakkale halkına açık olduğunu ifade ettiler. CHP İl Başkanı Nejat Önder ise yapılan bu ziyarette, referandum sürecinin partiler üstü bir konu olduğunu yineledi. Sivil toplum kuruluşlarının ve bu tür etkinliklerin önemli olduğunu söyleyen Önder, Çanakkale’nin referandumda hayır diyeceğini vurguladı.

“Çanakkale’de HAYIR diyenler Buluşuyor” etkinlik duyurusunda ise şu ifadelere yer verildi;

“Güvenli bir gelecek, huzurlu bir Türkiye’ye EVET,
Tek kişi yönetimine, susturulmuş bir Türkiye’ye HAYIR.

Sevgili Çanakkaleli kardeşimiz, Biliyoruz, sen de bizim gibi kaygılısın gidişattan. Her gün “bu kadar da olmaz” dedirten bir çok hadise yaşıyorsun. Geleceğinden kaygı duymadan, huzur ve güven içinde bir hayat umarken; bugün bunun çok uzağındasın. Olan biteni anlamaya çalışıyor, memleket için en doğrusunu bulmaya çalışıyorsun belki de.Biz de öyle yapıyoruz. Memleket için, çocuklarımız için “HAYIR” demeye karar verdik. Elbette herkesin farklı sebebi var “HAYIR” derken. Herkes bir değil ki. Ama şimdi birbirimizi anlayarak ve saygı duyarak, “HAYIR”larımızı yanyana koyarsak, yeni bir gelecek inşa etmemiz mümkün olabilir.Bu toplantıyı bir grup “HAYIR” gönüllüsü olarak organize ediyoruz. Ama görevimiz bir araya gelene kadar. Ondan sonra yola hep birlikte devam edelim istiyoruz. Gelip emeğini, aklını koyan herkes misafir değil, ev sahibidir bize göre. Toplantıda tek gündemimiz olacak: Referandumda Çanakkale’deki sandıklardan nasıl “HAYIR” çıkartabiliriz? Bunun için yöntem, slogan, etkinlik vb. önerilerimizi paylaşalım istiyoruz. Memleketi tek elden yönetmek isteyenlere inat; elele verelim, en doğruyu bulalım diyoruz. Hepimiz biriz, birlikte yaşıyoruz. Aynı ekmeği paylaşıyoruz. Biz danışmayacağız da kim danışacak? Bizim yerimize kim konuşacak?
Bunun için bu Pazar günü bir araya gelelim. Dinleyelim, konuşalım, paylaşalım. “HAYIR”ımızın çok güçlü olduğunun farkındayız. Ama biraz daha cesarete ve ortak bir akıla ihtiyacımız var. Yani sen yoksan, “HAYIR” biraz eksik kalacak…Sevgi ve saygılarımızla…”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir