“Çanakkale İçin Hayırlısı” Dediler

12 Şubat 2017

Çanakkale Hayır Gönüllüleri’nin 12 Şubat Pazar günü Çanakkale Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlediği toplantıyı Mustafa Dermanlı aktardı:

“Çanakkale Hayır Gönüllüleri” Çanakkale’de toplandı. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya 500 dolayında yurttaş katıldı. Bir çok kişi toplantıyı ayakta izlemek zorunda kaldı.
Toplantının amacının herhangi bir kurum adına değil yurttaştan yurttaşa bilgi alışverişi ve “Neden Hayır”dan ziyade kullanılacak dilin ne şekilde olacağı üzerine fikirlerin buluşması olarak duyuruldu. Kısa bir bilgilendirmenin ardından divan oluşturularak toplantıya geçildi.
Toplantı öncesinde bir iletişim sunumu yapıldı. Sunumda hedef kitlenin belirlenmesi, iletişim stratejisinin hazırlanması, durum analizinin yapılması, hedefler, güçlü yanlar, zayıf yanlar, fırsatlar ve tehditler sunumda dinleyicilere aktarıldı.
Daha sonra soru-cevap, fikir ve bilgi aktarımı kısmına geçildi. Onlarca kişi söz alarak toplantıya katkı sundu. Yaklaşık iki saat süren toplantı sonunda tavsiye kararları açıklandı.
Buna göre, mahallelerde toplantılar yapılması, kadınların buluşmalar organize etmesi, ilçe ve köy ziyaretleri gerçekleştirme gibi tavsiye kararları çıktı.
İletişim stratejilerine dair açıklanan 10 madde sonrasında toplantıya katılanlar hep birlikte “Çanakkale için hayırlısı, memleket için hayırlısı” diyerek alkışlarla toplantıyı sonlandırdılar.
Benzer toplantıların önümüzdeki günlerde de devam edeceği açıklandı.
MUSTAFA DERMANLI / ÇANAKKALE

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir