Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Tekin’den İstanbul Valisi Mutlu’ya Ziyaret

Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Tekin’den İstanbul Valisi Mutlu’ya Ziyaret
21 Aralık 2011

Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu makamında ziyaret etti.

İnceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere İstanbul’a giden İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, daha önce Eceabat Kaymakamlığı ve Çanakkale Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu makamında ziyaret ederek, İl Genel Meclisi adına kendisine plaket hediye etti.

Vali Mutlu’ya İstanbul Valiliği görevi nedeniyle Çanakkale’nin tebriklerini ileten Başkan Tekin, “Vali Mutlu, Çanakkale ilimizde geçmişte görev yapmış olması ve özellikle de binlerce şehidin yattığı Eceabat ilinde görev de bulunması bu ziyareti daha da anlamlı kılmıştır. Ziyaret esnasında Vilayetler Hizmet Birliğinde de müşterek çalışmamızdan kaynaklanan ortak projelerimiz görüşüldü. Özellikle de Vilayetler Hizmet Birliği Başkanlığı projelerinden olan ve İl Özel İdaresince Eceabat ilçesinde arsası temin edilen çok amaçlı öğrenci barındırma merkezi projesinin hayata geçirilmesi ve projenin bir an önce ilimize kazandırılması, çalışmaların hızlandırılmasına ilişkin konular dile getirildi. Bu konuda sayın Vali ile fikir birliği içinde olduğumuz hususu da sayın Vali tarafından dile getirildi” dedi.

İstanbul ziyaretinde Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı bölgesine İstanbul’daki belediyelerce özellikle bahar aylarında düzenlenen şehitlik turlarının Çanakkale ekonomisine getirdiği canlılık da dile getirildi. Öte yandan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu dışında Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kavurkacı ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da ziyaret edildi.

İl Genel Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada, “İstanbul Valiliği ve ziyarette bulunulan belediye başkanları ile ilimizde ortak proje üretilmesi konuları araştırıldı. Ziyaret sonrasında tüm Çanakkaleli hemşerilerimize İstanbul Valisi Sayın Hüseyin Avni Mutlu’nun selamlarını getirdik. Ayrıca Vali Mutlu, önümüzdeki günlerde Çanakkale’ye gelerek iadeyi ziyarette bulunacak. Bu tür ziyaret ve incelemeler İstanbul ve diğer illerde de devam edecek” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir