Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Gelibolu’da Toplandı

13 Mart 2014

Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Bahar Yurt ve İcra Komitesi üyeleri dönemsel toplantılarını Gelibolu Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Arzu Tuna’nın ev sahipliğinde yapılan toplantıya, Başkan Yurt ile birlikte kurul üyeleri Deniz Güngör, Deniz Ok Özbaşaran, Fatma Songül Aktoprak, Hatice Bıçakçı, Hatice Korkmaz, Hayat Kılıç, Kadriye Erol, Perihan Duman, Sadife Yüzügüler, Selma Sinör, Şerife Şekeroğlu ve Zihniye İnce katıldılar.

İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri toplantı öncesinde Gelibolu’da tarihi ve turistik yerleri gezdi. Gelibolu Mevlevihanesi’ne de giden kurul üyeleri, burada yetkililerden Mevlevihane’nin tarihçesi ve düzenlenen etkinlikler hakkında bilgi aldı. Daha sonra Gelibolu Atatürk Kültür Merkezi’ndeki toplantıya geçildi.

Toplantıya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyelerinin yanı sıra, Gelibolu Ticaret Odası Başkanı İbrahim Özen, Ekonomist Prof. Dr. Kenan Mortan ve KOSGEB Çanakkale İl Müdürü Erdoğan Yüksel de katıldılar.

Toplantının açılışında Başkan Bahar Yurt, kurul üyeleriniçalışmalar hakkında bilgilendirdikten sonra, Gelibolu’da yapılan çalışmalar ile ilgili olarak Başkan Yardımcısı Arzu Tuna bilgi verdi ve Çanakkale 2015 çalışmaları hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra ekonomist Prof. Dr. Kenan Mortan kurul üyelerine ekonomide kadının yeri hakkında sunum yaptı. Prof. Dr. Mortan, kadın işgücünün toplam istihdamdaki payının daha yüksek olması gerektiğini belirterek, daha çok kadın girişimcinin de ekonomik hayatta yer almasının gerekli olduğunu ifade etti.

KOSGEB Çanakkale İl Müdürü Erdoğan Yüksel de kurul üyelerine, “KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri” hakkında bilgi verdi. Yüksel, Çanakkale’de her ay eğitim düzenlendiğini belirterek, eğitim sonunda sertifika alan girişimcilerin açtığı işyerlerinin başarılı olduğunu ifade etti.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir