Çanakkale İli Eğitim Durumu Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

19 Şubat 2015

“Çanakkale İli Eğitim Durumu Değerlendirme Toplantısı” 17 Şubat Salı günü Nedime Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş başkanlığında, Şube Müdürü Bora Kaşlı ve Merkez İlçe okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda; Çanakkale İlinde eğitim öğretimin genel durumu, sınavlara yönelik olarak yapılan çalışmalar, ilin sınavlar açısından güçlü ve zayıf yönleri ile eğitim ve öğretimin niteliğinin artırılmasına yönelik farkındalık oluşturan örnek çalışmaları değerlendirildi.

Şube Müdürü Bora Kaşlı’nın sunum yaptığı toplantıda; Eğitimde Farklılaşma Çalıştayı, Çaba Projesi, Eğitimde İşbirliği Protokolü ile ilgili çalışmalar değerlendirildi. 2011-2014 yıllarına ait TEOG ve YGS sınav sonuçları Türkiye geneli, il geneli ve okul türlerine göre karşılaştırmalı olarak incelendi.

Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş açılış konuşmasında toplantının hayırlı olmasını dileyerek; “Değerli arkadaşlar TEOG ve YGS sınavları ile ilgili Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği bir toplantıya katıldık. Biz de bugün ilimiz ile ilgili bir değerlendirme yapacağız, TEOG ve YGS sınavları açısından ilimizin, ilçelerimizin, okullarımızın fotoğraflarını ortaya koyacağız. Bugün burada öğrencilerimizin sınavlara hazırlanması ve diğer tüm çalışmalarınız dolayısıyla şahsınıza ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantı Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’in başarı dilekleri ile sona erdi.

[canakkale.meb.gov.tr/]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir