‘Çanakkale İlinde Dezavantajlı, Eko ve Avcılık Turizmi’ Paneli Düzenlendi

‘Çanakkale İlinde Dezavantajlı, Eko ve Avcılık Turizmi’ Paneli Düzenlendi
06 Eylül 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı 3’ncü Bölge Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Çanakkale İlinde Dezavantajlı, Eko ve Avcılık Turizmi” projesinin sonuçlarının değerlendirildiği panel, ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda düzenlendi.

Panelin açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Gülendam konuşmasında üniversitelerde toplumla iletişimin sağlanabilmesi için bu gibi projelerin önemli olduğunu belirterek, ÇOMÜ olarak GMKA projelerini her zaman desteklediklerini söyledi. ÇOMÜ’nün en çok proje yapan üniversitelerden bir tanesi olduğunu söyleyen Gülendam, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Proje hakkında bilgi veren ÇOMÜ Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, projeyle Çanakkale’nin turizmde dezavantajlı gruplara uygunluğunun fizibilitesini çıkardıklarını söyledi. Çanakkale’de engelli turist gruplarına hizmet sunabilecek yeterli oda, uygun tuvalet ve salonların olmadığını belirten Eroğlu, proje ile Gelibolu milli parkını engelli gözüyle incelediklerini ve feribottan itibaren engellilerin çeşitli sıkıntılarla karşılaştığını tespit ettiklerini ifade etti.

Panel, projede görev alan akademisyenlerin çalışmaları ve elde ettikleri sonuçlarla ilgili sunumlarıyla devam etti.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir