Çanakkale İMKB Endüstri Meslek Lisesi Öğrencilerinin Durak Çilesi

25 Eylül 2008

Çanakkale?de 450 öğrenci ile eğitim ve öğretime devam eden İMKB Endüstri Meslek, Teknik Lise ve Anadolu Meslek Lisesi öğrencileri okullarının önünde üzeri kapalı bir otobüs durağının olmaması sebebiyle çile çekiyor.

Geçtiğimiz yıldan buyana aynı sorunun devam ettiğini belirten öğrenciler, özellikle kış aylarında yağmur ve kar yağışı sırasında zor anlar yaşadıklarını belirterek, ?Burada yaklaşık 450 öğrenci öğrenim görüyor. Anadolu Lisesi?nin önüne 4 tane kapalı durak yapmalarına rağmen bizim okulumuzun önünde sadece durak levhasını astılar. Yağışlı havalarda Anadolu Lisesinin önüne kadar gidene kadar sırılsıklam ıslanıyoruz. Okulunuzun yanında durak levhası olmasına rağmen maalesef üzeri kapalı bir yer yok. Bu sebeple de her yağmur yağdığında buruda ıslanıyoruz. Belediye Başkanımızdan buraya en kısa sürede 2 adet üzeri kapalı durak koymasını istiyoruz. Her yağışlı havada burada çile çekmekten bıktık usandık? dediler.

Bu arada öğrenci velileri de belediyenin bu konuda duyarsız kalmasına tepki göstererek, ?Endüstri Meslek Lisesi?nde öğrenim gören öğrencilerimizin kış aylarında otobüs beklerken ıslanması bizleri üzüyor. Önceki gün yağan yağmur sırasında çocuklarımız eve sırılsıklam geldiler. Belediyeden hava şartları daha da ağırlaşmadan buraya en az iki adet üstü kapalı durak koymasını istiyoruz? dedi.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir