Çanakkale – İstanbul Uçak Seferleri Yeniden Başladı

18 Şubat 2012

Yolcu yetersizliği sebebiyle bir süreden buyana geçici olarak durdurulan İstanbul-Çanakkale arasındaki uçak seferleri yeniden başladı.

İstanbul’dan Borajet firmasının 23.45’de tarifeli olarak kalkan uçağı saat 00.45 sıralarında Çanakkale havaalanına indi. AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, daha öncede İstanbul-Çanakkale arasında uçak saferlerinin yapıldığını, ancak yolcu yetersizliği sebebiyle gerekli ilginin olmaması sebebiyle seferlerin iptal edildiğini hatırlatarak, “Borajet firması bu uçuşlara yeniden başladı. Tabi bu ticari bir durum. Firmanın da bundan zarar etmemesi lazım. Çanakkalelilerin bu uçağa sahip çıkmaları gerekir” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir de İstanbul uçuşlarının tekrar başlamasının önemine değinerek, vatandaşların havayolunu daha fazla kullanabilmesinden yana olduklarını, bunun içinde İstanbul ve Ankara uçuşlarının sürekliliğine Çanakkalelilerin sahip çıkacağına inandığını söyledi.

Borajet Tarife Planlama Müdürü Kemal Bilgin ise yaptığı konuşmada yeniden Çanakkale ?İstanbul hattında seferlere başlamasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ve katkıda bulunanlara teşekkür eden Bilgin, “Bölgesel hava taşımacılığını yaygınlaştırmaya çalışacağız. Bu kapsamda Çanakkale’yi başka şehirlere bağlama projelerimiz de var. Bu konuda yaptığımız çalışmaları da bir süre sonra açıklayacağız” dedi.

23 Mart 2012 tarihine kadar haftanın dört günü yapılacak olan Borajet uçak seferleri 23 Mart tarihinden itibaren haftanın 7 gününe çıkartılacak. Çanakkale’den İstanbul’a Borajet uçak seferleri Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri sabah Saat 07.00 da gerçekleştirilecek. İstanbul’dan Çanakkale’ye ise seferler Pazar, pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 23.45’te yapılacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir