Çanakkale Kadın Platformu, Karadağ Köyü’nü Ziyaret Etti

Çanakkale Kadın Platformu, Karadağ Köyü’nü Ziyaret Etti
30 Kasım 2014

29 Kasım 2014 Cumartesi günü Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Karadağ Köyü’nde çocuk oyunları ve müzik dinletisi etkinliği düzenlendi. “Çanakkale Kadın Platformu Karadağlı Kız Kardeşlerini Ziyaret Ediyor” adı altında Karadağ Etkinlik Merkezinde gerçekleşen etkinlikte Okyar İğli tarafından müzik, oyun, drama, masal, şiir eşliğinde “Su Küçüğün Söz de Küçüğün” adlı Çocuk Grup Çalışması yapıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Özlem Ergun Açanal; “Karadağlı kadınlar olarak işin altına girdiniz ve bir direniş gösterdiniz. Bizde Çanakkale’de aynı direnişi, aynı tür direnişleri göstermeye çalışıyoruz. Ancak Çanakkale büyük yer olduğu için bu çok kolay olmuyor. Ama burada siz daha çok birbirinizi tanıyorsunuz, daha çok iç içesiniz. Ne zaman, nasıl bir destek isterseniz… Biz bugün üç-dört kişi geldik kadın olarak ama öyle kabul edin bizi… Biz sizinle gerçekten samimiyetle beraberiz, ne isterseniz, nasıl bir destek isterseniz? Gelip gidebiliriz, siz gelebilirsiniz. Birçok şeyin beraberce yapılmasını sağlayabiliriz. Gerçekten direnişiniz için tekrar kutluyorum sizi, çok güzeldiniz… Bundan sonra diğer arkadaşlarda gelecek, her zaman beraber olacağız.” dedi.

Kadın Platformundan Okyar İğli, Çanakkale Masal Grubunun yaptığı Şahmeran tablosunu Karadağ’a uğur ve bereket getirmesi dileğiyle Karadağlı kadınlar adına Etkinlik merkezine hediye etti.

Konuşmaların ardından Türkü Grubundan Tuğçe ve Ulaş’ın türkü dinletisi gerçekleşti. Karadağ’ın eylemci kadınları da türkülere eşlik ederek darbuka çalıp, türkü söyleyerek oyunlar oynadılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir