Çanakkale Kariyer Merkezi Yarın Açılıyor

24 Kasım 2015

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, İŞKUR İl Müdürlüğünün ‘İŞKUR la İmkanlar Elinizde’ adlı projesi kapsamında yer alan ‘’ÇOMÜ Kariyer Merkezi’’ 25 kasım 2015 itibariyle faaliyete geçiyor.

Kariyer Merkezinde özellikle mezun durumunda olup iş hayatına atılacak olan potansiyel genç işsizlere “Kariyer Danışmanlığı” hizmeti ,meslek seçimi aşamasında bulunan lise öğrencilerine ise “Meslek Danışmanlığı” hizmeti verilecek. Bu hizmet ile hem üniversite öğrencilerine hem de meslek seçimi aşamasındaki lise öğrencilerine ; kişinin özellikleri ile mesleklerin/işin gerektirdiği nitelikleri, şartları ve iş gücü piyasasının gereksinim duyduğu iş/meslekleri karşılaştırarak, bireyin istek ve durumuna en uygun iş/mesleği seçmesi, seçtiği iş/meslekle ilgili eğitim imkanlarından yararlanması, işe yerleştirilmesi ve işe uyumunun sağlanması ile ilgili sorunların çözümüne sistemli olarak yardım etmek hedefleniyor.

Kariyer Merkezinin önüne kurulacak olan dokunmatik kiosk ile öğrenciler kayıtlarını online olarak ta yapabilecekler. Böylelikle Kariyer Merkezinde 7/24 hizmet verilmiş olacak. Kariyer merkezinde 2 iş ve meslek danışmanı bireysel görüşmeleri yapmak, mesleki yönelim bataryalarını çözdürmek, öğrencileri mevcut açık işlere yönlendirmek, iş arama becerileri ile ilgili bilgileri paylaşmak üzere görevlendirilecek.

Öte yandan Kariyer Merkezinde danışmanların yanı sıra self-servis bölümü mevcut. Böylelikle öğrenciler self-servis imkanı ile iş arama süreçlerini kendileri de yürütebilecekler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir