Çanakkale Kendisini Osnabrück’te Temsil Edecek Kültür Elçisini Arıyor

08 Mayıs 2012

Çanakkale Belediyesi, kendisini Almanya’daki kardeş kenti Osnabrück’te temsil edecek elçisini arıyor.

Belediyenin resmi internet sitesinde yer verilen ilanda, “Çanakkale Belediyesi’nin Kardeş Kenti Osnabrück’te (Almanya) 1 yıl boyunca kent elçisi görevini üstlenecek Bay ve Bayanlar aranmaktadır” şeklinde duyuruda bulunuldu. Elçilik görevi için gerekli koşullar ise, 18-25 yaşları arasında en az lise mezunu, iyi derecede Almanca konuşma-yazma ve ikinci dil olarak İngilizce bilmesi şartı arandığı bildirildi.

01.10.2012 ? 01.10.2013 tarihleri arasında Osnabrück elçiliği görevini üstlenecek kişinin yapacağı görevler ise şöyle sıralandı; “İki belediye arasında uzun yıllardır devam eden kardeşlik ilişkilerini pekiştirecek çalışmaları sürdürmek, İki kent arasındaki sosyal, kültürel, ticari faaliyetlerin gelişimini sağlayacak sivil toplum kuruluşlarının ve kurumların iletişimlerini sağlamak, programlarının organizasyonunu yapmak, Resmi ziyaretlerde delegasyonların programlarını hazırlamak, uygulamak ve tercümanlık yapmak, Yazışmaların çevirilerini yapmak, Kardeş kentten gelen resmi olmayan grupların gezilerine rehberlik yapmak, onlara eşlik edip şehri tanıtmak, Olası yapılacak fuarlara katılmak, destek olmak. Çanakkale’nin tarihi, kültürel, sosyal yapısını tanıyor olmak ve elçilik görevinden sonra da birikimlerini Çanakkale’ye aktarabilmek önemlidir.”

İlgilenenlerin, başvurusunu 01.07.2012 tarihine kadar, Çanakkale Belediye Başkanlığı Kardeş Kent Bürosu’na yapılması gerektiği ifade edildi. Ayrıca, elçi olarak seçilecek kişiye maaş, lojman ve işlerini yürütebileceği bir ofis Osnabrück Belediyesince temin edileceği duyuruldu.

[Görsel Kaynak]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir