Çanakkale Kent Konseyi Gençlik Meclisi Seçimleri Çekişmeli Geçti

16 Ocak 2014

Çanakkale Kent Konseyi Gençlik Meclisi genel kurulu Kent Konseyi toplantı salonunda yapıldı. Katılımın yüksek olduğu Gençlik Meclisi Genel kurulunda seçimler için adaylar arasında heyecan yüksekti.

Kent Konseyi toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurul toplantısı Gençlik Meclisi yürütme kurulu başkanı Celil Kankaya’nın konuşması ile başladı. Kankaya, kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra 23 Aralık’ta yapılan Genel Kurul’da alınan karar gereğince ertelenen, Yürütme Kurulu seçimini gerçekleştireceklerini söyledi ve Seçim için Divan heyeti oluşturuldu.

Seçimlerden önce kısa bir konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, “Genel Kurul’a ilgi ve katılımın yüksek olması sevindirici ve önemlidir. Kent Konseyi Gençlik Meclisi dili, siyasi görüşü, kültürü, cinsiyeti ne olursa olsun, hiçbir ayrım gözetmeden sadece ‘genç’ oldukları için ve gençlerin her türlü sorun ve önerilerinin hayata geçirilmesi için çalışır. Bunları da yine gençler yapar. Kent Konseyi sadece onların yapacakları işler için imkan sağlamakla görevlidir.” dedi.

Genel Kurul toplantısı adayların belirlenmesi ve adayların tanıtımı ile devam etti. 14 temsilcinin yürütme kurulu üyeliği için aday olduğu seçimlerde 77 oy kullanıldı. Seçimler sonucunda Yürütme Kurulu Süleyman Anıl Can, Doğancan Çetin, Semih Özten, Çağla Koparal, Damla Yeltekin, Ebru Güçlü, Ercan Gül’den oluştu. Yedek Üyeler ise Ramazan Hallaçoğlu, Sevde Ulu, Hasan Birsen, Lütfiye Ay, Ömer Uğuz, Rahime Merve Bozdemir, Vahap Özsüer’den oluştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir