Çanakkale Kent Konseyi Spor Meclisi Genel Kurulu Yapıldı

19 Ekim 2015

Genel kurulda Spor Meclisinin kuruluş süreci ve yürütme kurulunun faaliyet raporu hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Çanakkale Kent Konseyi toplantı salonunda yapılan Spor Meclisi Genel Kurulunda Faaliyet Raporu hakkında bilgiler veren Spor Meclisi Başkanı Fadıl Kurt;
“Spor Meclisimiz 23.03.2015 tarihinde yapılan Kent Konseyi spor meclisi yürütme kurulu seçimi ile göreve başlamıştır. Kent konseyi çalışma yönerge çerçevesinde genel kurula davet edilen ilgili dernek ve spor kulübü temsilcileri, Spor meclisinin 9 kişiden oluşan yürütme kurulunu seçmişlerdir. Yürütme Kurulu Başkanlığına Fadıl Kurt, Başkan yardımcılığına da Hanife Levent getirilmiştir. Yürütme kurulumuz göreve başladıktan sonra ilk olarak, ilgili kurum ve kuruluşlara tanıtım ziyaretleri yapma kararı almış olup, bu doğrultu da Valilik makamında, Spordan sorumlu Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ASKF Başkanı Firuz Erdil ve yönetim kurulunu ile Kent Konseyi mahalle meclislerini ziyaret etmiştir. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ısrarlı randevu taleplerimize olumlu cevap vermemiştir. Spor Meclisimiz geçen süre içerisinde her ay düzenli toplanarak kendi iç planlamalarını içeren çalışmalar yapmıştır. Bu maksat ile 2016 yılı faaliyet programı hazırlanmış ve Kent Konseyi Başkanlığına sunulmuştur. İçerisinde Spor Meclisi Çalışma yönergesinin, yürütme kurulu üyelerinin listesinin ve kuruluş amacının anlatıldığı bir dosya gönderilmiştir. Sportif anlamda yapılan, davet edildiğimiz tüm organizasyonlara yürütme kurulumuzla birlikte katılım sağladık. Çanakkale ilimize daha fazla spor tesisi kazandırılması adına, görüş ve önerilerimizi ilgili kurum ve kuruluşlara iletmiş bulunmaktayız. Bu amaç doğrultusunda, başta Valiliğimizin ilgili birimi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Çanakkale Belediyesine ve 18 Mart Üniversitesi Rektörlüğüne birer yazı yazılarak, Belediye mücavir alanları içerisinde bulunan spor tesislerinin listesinin ve kullanım amaçlarının tarafımıza bildirilmesini talep ettik. Yine ayrıca ASKF ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğüne de yazılar yazılarak tüm branşlardaki lisanslı sporcu sayısının tespitini sağladık. Bu iki konudaki temel amacımız, lisanslı sporcu sayısına düşen tesis oranlarını belirleyip sorunları belirlemek ve bu doğrultuda ilgili paydaşlar ile birlikte çözüm önerileri üretmektir. Bu yazılarımıza gelen cevaplar neticesinde yürütme kurulumuz gerekli çalışmaları başlatacaktır. Bu süreçte Su altı Milli sporcumuz Sertan Aydın’ın 19.04.2015 gerçekleştirdiği su altında en uzun mesafe yürüme rekorunu kırarak Guinnes rekorlar kitabına girmek için yaptığı rekor denemesi Spor meclisimiz tarafından afiş, broşür ve tanıtım olarak desteklenmiştir. Netice olarak; Spor Meclisimiz çalışma yönergemiz çerçevesinde çalışmayı ve ilgili paydaşlar ile hareket etmeyi temel ilke olarak belirlemiştir. Sporun sorunlarının tespiti, çözüm önerilerinin üretilmesi ve her türlü sportif etkinliğin desteklenmesi için ilgili dernek, spor kulübü, kamu kurum ve kuruluşlar ile beraber çalışmaya hazırdır.”

Spor Meclisi Genel kurul toplantısı görüş ve önerilerin bildirilmesiyle sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir