Çanakkale LGBTİ+ Dayanışma Çağrısı, “Güçlü bir mücadeleyle daha özgür yarınlara!”

23 Kasım 2017

Çanakkale LGBTİ+ İnisiyatifi, Ankara Valiliği’nin LGBTİ etkinliklerine getirdiği “süresiz” yasak kararına karşı dayanışma çağrısında bulundu. Yaşanan sürece sessiz kalınmaması gerektiğini belirten Çanakkale LGBTİ+ İnisiyatifi,”Ankara’da Valilik kararı ile başlayıp, Bursa’da da usulsuz şekilde etkinliklerin iptal edilmesiyle devam eden bu sürece karşın Çanakkale ve tüm Türkiye’deki ortak mücadele verdiğimiz diğer platformları dayanışmaya davet ediyoruz” dedi.

Çanakkale LGBTİ+ İnisiyatifi, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Çanakkale LGBTİ+ İnisiyatifi olarak Ankara Valiliği’nin LGBTİ etkinliklerine getirdiği “süresiz” yasak kararına tepkiliyiz.

Oldukça muğlak ifade ve gerekçeleri öne sürerek; “genel sağlık ve ahlakın korunması”, “toplumsal hassasiyet ve duyarlılıklar”, “kamu güvenliği” ve “başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması” gibi ayrımcı bir dille LGBTİ+ ‘ları toplumsal düzene bir tehdit gibi yansıtıp, açık hedef haline getirerek hak ihlallerini de meşrulaştıran bu söylemleri kabul etmiyoruz.

OHAL süreciyle beraber yaşam alanlarımızın ve özgürlüklerimizin tamamen kısıtlandığı, sindirilmeye çalıştığımız bu günlerde; yasal ifade özgürlüğümüzü, barışçıl temsiliyet ve örgütlenme özgürlüklerimizi yok sayan; Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Türkiye’nin Uluslararası İnsan Hakları yükümlülükleriyle çatışan bu karara karşı hep birlikte mücadele vermeliyiz.

Ankara’da başlayıp, Bursa’da da usulsuz şekilde etkinliklerin iptal edilmesiyle devam eden bu sürece karşın Çanakkale ve tüm Türkiye’deki ortak mücadele verdiğimiz diğer platformları dayanışmaya davet ediyoruz.

Biz Çanakkale LGBTİ+ İnisiyatifi olarak sindirilmeyi ve yok sayılmayı reddediyoruz ve Ankara Valiliği’nin bu kararının en yakın zamanda geri alınmasını talep ediyoruz.

Her şeye rağmen ve her koşulda, daha da güçlü bir mücadeleyle daha özgür yarınlara!”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir