Çanakkale – Limni Deniz Otobüsü Seferleri 1 Temmuz’da Başlıyor

26 Haziran 2010

Yunanistan’ın Limni Adası ile Çanakkale arasında gerçekleştirilecek deniz otobüsü seferleri 1 Temmuz?da başlayacak.

Yeni uygulamaya başlanacak deniz otobüsü seferleri ile ilgili açıklamalarda bulunan GESTAŞ A.Ş’nin Genel Müdürü Hasan Yürükçü, 1 Temmuz Perşembe gününden itibaren Yunanistan’ın Limni Adası ile Çanakkale arasında deniz otobüsü seferlerine başlanacağını belirterek, ?Bu seferler öncesi 30 Haziran günü protokol üyelerimiz ile birlikte Limni adasına bir iyiniyet seferi düzenleyeceğiz. Bu gezide tarifeli seferler öncesi adada bulunan yetkililerle bir araya geleceğiz. Amacımız Limni ile Çanakkale arasında denizden bir köprü vazifesi görerek turizme katkı sağlamak? dedi.

Hasan Yürükçü, Kepez Limanı ile Limni Adası’ndaki Myrina Limanı arasında başlayacak seferlerin ?Conkbayırı? deniz otobüsü ile gerçekleştirileceğini de belirterek, ?Seferlerimiz perşembe, cuma ve cumartesi günleri yapılacak. Buna göre deniz otobüsümüz perşembe günü saat 19.00’da Kepez Limanı?ndan hareket edecek. Cuma günü de 07.00’de Myrina Limanı’ndan yola çıkacak deniz otobüsü, saat 19.00’da Kepez’den Limni’ye dönüş yapacak. Cumartesi günleri de saat 07.00’de Myrina’dan Çanakkale’ye hareket edilecek. Eylül ayına kadar bu seferler bu şekilde sürecek? dedi.

Yapılan yönetim kurulu toplantısında bilet fiyatlarının da belirlendiğini belirten Hasan Yürükçü, ?Sefer ücretlerimiz tek yön 50 avro, gidiş dönüş ücret ise 80 avro olarak belirlendi. 7 ile 18 yaş öğrenciler ise indirimli yolcu ücretine tabi olacaklar ve tek gidiş ya da tek dönüş ücreti olarak 25 avro para ödeyecekler. 0 -7 yaş yolculardan ise ücret alınmayacağı gibi gruplara da özel kampanya fiyatları uygulanacak. Seferlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize zorunlu olacak. Yunanistan ve AB ülkelerinden gelenler ise vizesiz geçiş yapabilecek? dedi.

Hasan Yürükçü, günübirlik gezilerde vizesiz uygulama konusunda Dışişleri Bakanlığı’nın çalışmalar yaptığını da belirterek, bu konudaki anlaşmaların ardından vize sorununun da ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...
  • AVNİ TOZAR
    01/11/2010 14:04

    EKONOMİYE BÜYÜK KAZANC SOSYAL ETKİNLİKLER TURİZM YÖNÜNDEN ÇANAKKALEYE BÜYÜK KAZANC SAGLAR.GELİBOLU

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir