Çanakkale Lions, Dünya Lions Kulüpleri Başkanı Barry Palmer’ı Ağırladı

Çanakkale Lions, Dünya Lions Kulüpleri Başkanı Barry Palmer’ı Ağırladı
05 Kasım 2013

Dünyada 186 ülkede, 46.000 Lions Kulübü ve 1 buçuk milyon lion var. 46.000 kulüpten bir tanesi olan Çanakkale Lions Kulübü, Dünya Lions Kulüpleri Başkanı Barry Palmer’ı ağırladı.

Başkan Barry Palmer, Çanakkale Lions Kulübü eşliğinde Gelibolu, Anzak Koyu ve Çanakkale Şehitliği’nin gezdi ve ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Avustralya Kültür Merkezi’ni ziyaret etti.

Çanakkale Gezisi için “Hayatım boyunca kurduğum hayali gerçekleştirdim” diyen Palmer; Çanakkale ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden çok etkilendiğini söyledi. Ülkesinden kilometrelerce uzakta Canberra’da mevcut zaman dilimini gösteren saati görmenin kendisini çok mutlu ettiğini belirten Barry Palmer; “Burada gerçek bir birlik ve dostluk var. Ülkem adına çok mutluyum, Avusturalya ve Çanakkale arasında varolan bu dostluğu daha da geliştirmek için ikili işbirlikleri konusunda çalışmalara başlayacağım. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi çalışmaları ve manzarasıyla müthiş bir üniversite. Burada olduğum ve bu kurumu tanıma şansı elde ettiğim için mutluyum” dedi.

Avusturalya Kültür Merkezi Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Azer Banu Kemaloğlu, Palmer ve beraberindeki heyete merkez çalışmalarını, merkez kütüphanesini ve Avusturalya ? ÇOMÜ işbirliklerini anlattı.

[Gökçe Güzel/comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir