Çanakkale, Londra ve Selanik’te Düzenlenen Fuarlarda Tanıtıldı

Çanakkale, Londra ve Selanik’te Düzenlenen Fuarlarda Tanıtıldı
29 Kasım 2012

2-25 Kasım tarihlerinde Yunanistan’ın Selanik kentinde düzenlenen “27. Philoxenia Selanik Fuarı”na İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden Müdür Yardımcısı Özcan Alarslan, Çanakkale Turistik Otelciler Derneğinden Dernek Başkanı Ali Akol, üyelerinden Aşkın Değirmenci ve Kemal Pazarbaşı, Bozcaada Turizm Derneğinden Yahya Göztepe, Nilden Bursalıoğlu ve çalışan personel katıldı.

Yunanistan’ın Selanik kentinde düzenlenen “27. Philoxenia Selanik Fuarı”nda ili tanıtıcı broşür, kitapçık ve promosyonlarla gelen ziyaretçilere tanıtım çalışması yapıldı. Turizm sektörü tarafından en fazla katılım sağlanan organizasyonlar arasında yer alan WTM Turizm Fuarı 188 ülkeden yaklaşık 5000 kurum / kuruluş’un katılımı ile 33. kez İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirildi. Londra’da Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin başarılı organizasyonu ile 966 m2 büyüklüğündeki Türkiye standı fuardaki en büyük ülke standları arasında yer aldı. Kamu-Özel sektör işbirliğinde katılım sağlanan fuarda Türkiye Standı içerisinde Çanakkale İlininde dahil olduğu 68 kurum/kuruluş yer aldı ve fuarı 48.000 turizm profesyoneli ziyaret etti. Fuarda Çanakkale Standını Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özarslan, Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, Londra Kültür ve Tanıtma Ataşesi Tolga Tüylüoğlu, Tanıtma Kültür Tanıtma Ateşe Yardımcısı Ayşegül Gürgezoğlu, Turizm Kültür İl Müdürleri, Yatırım İşletmeler Genel Müdürü Zeki Can, sektör temsilcileri ziyaret etti.

“ÇANAKKALE SERGİSİ” AŞKABAT’TA AÇILDI
21-25 Kasım tarihlerinde “Türkmen Ressamların Fırçasından Çanakkale” projesi dahilinde Çanakkale’de gerçekleştirilen resim çalışmalarının Türkmenistan’ın Başkenti Aşkabat’ta yapılan sergi açılışına Çanakkale İlini temsilen Vali Yardımcısı Canan HANÇER Baştürk, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Şinasi Haznedar, Valilik Proje Müdürü Ali Ustabaş, Akademisyen Murat Tuna katıldı.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir