Çanakkale Markaları Antalya Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’nda Tanıtıldı

Çanakkale Markaları Antalya Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’nda Tanıtıldı
25 Eylül 2013

Çanakkale Ticaret Borsası’nın Antalya’da 50 m2 stant alarak katılım sağladığı Antalya 4. Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’nın Çanakkale ve Çanakkaleli üreticiler ve ürünler açısından oldukça verimli ve faydalı geçtiği bildirildi.

Antalya’da bu yıl 4’ncüsü düzenlenen ve 19-22 Eylül tarihleri arasında açılan fuarda, illere ait yöresel ürünlerin sunularak farklı bir konsept, farklı bir tanıtım yapıldığı; Çanakkale Ticaret Borsası’nın organizasyonuyla fuara götürülen Çanakkale ürünleri için orada hem tanıtım hem de tadım günleri düzenlendiği ifade edildi. Fuarda Çanakkale Ticaret Borsası’nı Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Meclis Üyeleri Sinan Erdoğan ve Ali Engürlü temsil etti.

Fuarın sonuçları, organizasyonu ve yapılan faaliyetler için değerlendirme yapan Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz “Fuarın ilimize, firmalarımıza, ürünlerimize, markalarımıza, bölgemize çok şey kazandırmıştır. Fuarda ilimiz beklenenin çok üstünde ilgi görmüştür. Standımıza başta TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere birçok üst düzey yetkili ve Oda/Borsa Başkanları tarafından ziyaretler yapılmış ve resmi görüşmeler gerçekleştirilmiştir” dedi.

Açıklamasında fuarın verimli geçtiğini kaydeden Meclis Başkanı Deniz; “Fuar bizim için her anlamda çok başarılı ve verimli oldu. Çok geniş kitlelere ürünlerimizi, sesimizi, markalarımızı, firmalarımızı, değerlerimizi, üyelerimizi tanıtma imkânı bulduk. Geçtiğimiz cumartesi günü yine aynı kapsamda Borsa binamızda Bursa’da faaliyet gösteren Perakendecileri ağırladık. Antalya’da ise direkt tüketiciye, direkt vatandaşa hitap etme imkânı bulduk. Antalya’da hem resmi görüşmeler üst düzey temaslar yaptık hem de direkt tüketiciye ürünlerimizi ikram ettik” ifadelerini kullandı.

Abdullah Deniz “Çanakkale’nin üretmede, kalitede, kapasitede, ambalajlamada hiç sıkıntısı yok. Bizim için bu dönemde yapılması gereken en önemli adım tanıtım, promosyon ve sunum. Bunu bir adım daha ileri götürürsek ihracat ve dış tanıtım. Bunun için de dünyanın belli büyük fuarlarına katılmak üzere adımlar atıyoruz atmaya devam edeceğiz. Antalya Fuarı bize şunu gösterdi. Bizler ürünlerimizi Türkiye’nin her yanında tanıtmalıyız. Türkiye’nin her yanındaki marketlerde perakende sektöründe raflarda olmalıyız. Tüketiciye yakın olmalıyız. Tüketicini gözünün önünde, rafta ve kolay ulaşabildiği yerlerde olmalıyız. Bunun için de Bursa, Antep, İzmir, Kayseri, İstanbul, Ankara, Adana gibi metropollerde perakende dernekleri ile, AVM dernekleri ile çalışmalıyız. Fuarlara, tanıtım günlerine ve tadım günlerine katılmalıyız. Çanakkale’nin adını, markasını, ürünlerini, kalitesini tüm Türkiye’ye sunmalıyız.” dediği açıklamasında Çanakkale’nin çok zengin bir mutfağı olduğununu ancak tanıtım eksikliği olduğuna değinerek “Çanakkale’nin çok zengin bir mutfağı var. Çok geniş bir kültürü var. Balkan, Ege, Akdeniz ve İstanbul Mutfağının etkisini Çanakkale’de görmek mümkün. Tek eksiğimiz tanıtım, pazarlama. Biz de son yıllarda bu konuya çok ağırlık vermekteyiz. Temennimiz şu ki Çanakkale olarak bu çalışmalarımızın tanıtımlarımızın sonuçlarını en kısa zamanda alacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir