Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Çanakkale Meslek Yüksekokulları Eylül 2015’e Yetişecek”

“Çanakkale Meslek Yüksekokulları Eylül 2015’e Yetişecek”

Çanakkale Teknik Bilimler MYO ve Çanakkale Sosyal Bilimler MYO binaları ve laboratuvar binasının inşaatı hızla devam ediyor. Yetkililer inşaatların Eylül 2015’e kadar bitirilmesini ve yeni eğitim-öğretim yılında hizmete girmesini beklediklerini söylediler.

3 binadan oluşacak olan kompleks Örnek Sitesi’nin hemen arkasında, Terzioğlu Yerleşkesi’nin Türk bayrağına yakın kısmında yer alıyor. 15 bin metrekarelik kapalı alandan oluşacak olan meslek yüksekokulları kompleksi ÇOMÜ’de bugüne kadar yapılan en büyük yapılar arasında yer alacak.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner şunları söyledi:

“Biliyorsunuz, meslek yüksekokulu binalarımızı depreme yeterince dayanıklı olmadığı anlaşılınca 2013 yılın içinde yıktık. Okullarımız şu anda diğer okulların yanında misafir olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam ediyorlar. Bu yıl başladığımız MYO kompleksi inşaatlarımız ise 2015 yılı içinde tamamlanacak ve öğrencilerimize pırıl pırıl ve son derece güvenli binalarda hizmet verebileceğiz. Meslek yüksek okullarımızı taşımak bizim için büyük projelerden biriydi. Tıpkı İlahiyat Fakültesi yerleşkesi gibi, Kütüphane gibi, Tıp Fakültesi Hastanesi gibi, Anafartalar Yerleşkesi’nin yenilenmesi gibi bu da dev projelerimiz arasındaydı. Bizlere ne mutlu ki projemiz 2015 yılı içinde sona erecek ve öğrencilerimiz de, akademik-idari personelimiz de rahat bir nefes alacak. Böylece meslek yüksekokullarımızın belki de 20-30 yıllık ihtiyacını karşılamış olacağız.”

İnşaat hakkında bilgi veren şantiye şefi İnşaat Mühendisi Zülfiye Demirsöz ise inşaatlarının beklenenden daha hızlı ilerlediğini, şimdiden dördüncü katı yakaladıklarını ve diğer binanın da temelinin atılıp, katına çıkılmaya başlandığını ifade etti.

Edinilen bilgiye göre 3 binadan oluşacak olan kompleksin 3. Binasında laboratuvarlar yer alacak. Toplamda 15 milyon liraya malolması beklenen yatırım, sınıflar, laboratuvarlar, ofisler ve sosyal alanlardan oluşacak. İnşaat devam ederken açılacak yol bağlantısı sayesinde MYO okullarının Terzioğlu Yerleşkesi ile bağlantısı da sağlanacak.

[comu.edu.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir