Çanakkale Meslek Yüksekokulu Akademik Kurulu Yapıldı

Çanakkale Meslek Yüksekokulu Akademik Kurulu Yapıldı
18 Mayıs 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Meslek Yüksekokulu?nun akademik kurul toplantısı yapıldı.

Akademik kurulun açılış konuşmasını yapan Çanakkale MYO Müdürü Prof. Dr. Veysel Salih Çavuşgil, yüksekokulun katma değer oluşturma açısından önemli mesafe kat ettiğini belirterek, akademik ve idari personel sayısı, laboratuarların fiziki koşullarının durumu, derslik ve laboratuar sayıları, mobilya ve dekorasyon atölyesinin üniversiteye sağladığı maddi katkıları hakkında bilgiler verdi. Çavuşgil, konuşmasında yüksekokul olarak gerçekleştirdikleri sosyal, bilimsel ve kültürel faaliyetlere de değinerek, yüksekokula mensup öğretim elemanlarının çalışmalarıyla çıkan yayınlar, bilimsel araştırmalar ve TÜBİTAK projelerinden bahsetti.
Yrd. Doç. Dr. İbrahim Bulut ise yüksekokulun teknik, sağlık ve denizcilik programları hakkında bilgiler aktardı. Öğr. Gör. Ayhan Sarıyıldız, İktisadi ve İdari Bilimler programı hakkında bilgiler aktarırken, önümüzdeki sene yüksekokul bünyesinde ?Halkla İlişkiler? ve ?Tanıtım ve Yerel Yönetim? bölümlerinin açılacağını söyledi.
Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir ise Çanakkale Meslek Yüksek Okulu?nun iş dünyasıyla yakın ilişki içinde olması ve döner sermayeye katkı sunması bakımından önemine değinerek, ?Üniversite yönetimi olarak Meslek Yüksek Okullarına özel önem veriyoruz. Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine topluluklar vasıtasıyla kültürel ve sosyal alanlarda aktif rol alma fırsatı sağlıyoruz. Ayrıca elimizdeki imkanlar doğrultusunda Çanakkale MYO?nun fiziksel koşullarının iyileştirilmesine katkı sağlayacağız? dedi.

Akdemir, Meslek Yüksek Okullarına karşı olan geleneksel önyargıları aşmak için meslek yüksekokulu öğretim elemanlarının öğrencilere özel önem vermesi ve onlara daha duyarlı davranmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir