Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden yeni kayıt olacak öğrencilere uyarılar

20 Ağustos 2008

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yeni kayıt olacak öğrencilere çeşitli uyarılarda bulundu.

ÇOMÜ yetkilileri, kayıt olacak öğrencilerin bazı kurallara dikkat etmesi gerektiğinin altını çizdi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yetkilileri; “Üniversitemize yeni kayıt olacak öğrenciler kayıt sırasında sorun yaşamamaları için bir takım önlemler alması gerekiyor. Öğrenciler kayıt sırasında lise diplomasının aslı veya yeni tarihli mezuniyet belgesini yanlarında getirmeliler. 2008 ÖSYS Sonuç Belgesi, noter tasdikli nüfus cüzdanı örneği, ikametgah belgesi, askerlik belgesi, 12 adet 4,5×6 cm. ebadında fotoğraf, öğrenci katkı payı banka dekontu, Tıp Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu?na kayıt yaptıracak öğrencilerle, Özel Yetenek Sınavı sonucu müzik öğretmenliği, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne kayıt yaptıracak öğrencilerin, bu bölümlerdeki derslere devam etmesine engel olacak bir durumu olmadığına dair sağlık raporu; ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alan/kol/bölümü diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alan/kol/bölümden mezun olduğunu gösterir resmi belgelerini yanlarında hazır bulundurmalılardır.” dediler.
Posta ile kayıt yapılmıyor
Kayıt için bazı önemli noktalara da değinen yetkililer; “Adayların bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez. Yükseköğretim Kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilir. Yükseköğretim öğrencileri, kılık kıyafet ile ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlarla oluşmuş bulunan hukuki mevzuata uymak zorundadırlar” diye konuştular.
Kayıtlar Eylül ayında
2008 yılı adayların kayıt takvimi hakkında da bilgi veren üniversite yetkilileri; ” Üniversitemize yeni kayıt olacak adaylar 1 Eylül tarihinden itibaren kayıt olacakları bölgelere gelip kayıtlarını yaptırabilecekler. İlçelerde bulunan okullarımızda da kayıt tarihleri aynı olacak. Bu süre zarfında kayıt yaptıramayanlar okula alınamayacak” dediler.

[Haber ve Fotoğraf Kaynağı: çanakkale olay]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir