Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale Organ Bağışında Öncü İl

Çanakkale Organ Bağışında Öncü İl

Çanakkale’nin organ bağışı konusunda Türkiye genelindeki diğer illere öncülük ettiği ve 2010 yılında 4 organ bağışıyla ilk sıralarda yer aldığı açıklandı.

Organ Bağışı Çanakkale İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, 2004 yılında başladıkları çalışmaların her geçen gün daha fazla ilgi gördüğünü belirterek, ?2004 yılında İhsan Bilgen?in organlarının bağışlanması ile başlayan bu çalışmamız 2010 yılında vatandaşlarımızın bilinçlenmesi ile artarak devam ediyor. 2004 yılından buyana ilimizden toplam 15 organ bağışında bulunuldu. 2010 yılında ise organ bağışı sayısı 4?e kadar ulaştı. Önceki yıllarda vatandaşlarımızın iyi bilgi edinememesi bu bağış oranını azaltıyordu. Ancak son yıllarda bu konuda yapılan bilgilendirici çalışmalar, basın yayın organlarında çıkan haberler vatandaşlarımızın bilinçlenmesine sebep oldu. Unutulmamalıdır ki, beyin ölümü gerçekleşen bir hastanın organları birkaç kişiye hayat verebilir ve onların kurtulmasını sağlayabilir. Bu sebeple bu zamana kadar organ bağışı yaparak onlarca kişinin yeniden yaşamasını sağlayanların yakınlarına teşekkür ediyor, hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum? dedi.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir