Çanakkale – Osnabrück Gençlik Değişimi Programı Gerçekleştirildi

Çanakkale – Osnabrück Gençlik Değişimi Programı Gerçekleştirildi
25 Temmuz 2013

Çanakkale ve Kardeş Kenti Osnabrück arasında her yıl dönüşümlü olarak düzenlenen Gençlik Değişim Programı kapsamında 19 öğrenci, 2 gözetmen ve Kardeş Kent Elçimizden oluşan grup Osnabrück’e gitti. 11 – 21 Temmuz 2013 tarihleri arası gerçekleşen programda grup Osnabrück Gençlik Merkezi’nde konakladı. İlk etkinlik olarak Osnabrück Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkan Vekili’nin konuğu oldu.

Osnabrück’teki gözetmenler ile birlikte 10 gün boyunca çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştiren grup, Osnabrück Hayvanat Bahçesi, Tırmanma Ormanı, Müzeler ve Bremen Kenti’ni ziyaret etti; grafiti ve salsa etkinlikleri gerçekleştirerek şehir turları ile kenti tanımaya çalıştı. Programın son iki gününü Berlin’de geçiren grup, turunu tamamlayarak Çanakkale’ye döndü.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada “10 gün boyunca Almanya’da birbirinden keyifli etkinlik ve geziler gerçekleştirerek, güzel vakit geçiren grup, Kardeş Kentimizi ve Alman kültürünü tanımaya çalıştı. Kentimiz, Gençlik Değişimi Programı kapsamında 2014 yılında Osnabrück’ten gelecek olan grubu ağırlayarak, kültürümüzü ve kentimizi tanıtacak.” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir