Çanakkale, Paris Sial Fuarı’nda İlgi Gördü

23 Ekim 2012

Çanakkale, dünyanın sayılı gıda ihtisas fuarlarından biri olan Uluslararası Paris SIAL Gıda Fuarında Çanakkale Valiliğinin öncülüğü ve Çanakkale Ticaret Borsasının koordinatörlüğünde 75 iş adamıyla 3 nolu Hall’de yerini aldı.

Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada birçok yatırımcının sıkça ziyaret ettiği stantlardan birinin de Çanakkale olduğu vurgulandı.

Fuarın ilk günü Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, Paris büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu ve aralarında birçok büyük firmanın temsilcilerinin yer aldığı heyetin Çanakkale standını ziyareti esnasında aralarında Doğan Haber Ajansı, Radikal Gazetesi ve Fransız Haber Ajansı Agence France Press yetkililerinin de yer aldığı yerli ve yabancı birçok basın mensubunun Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna ile röportaj gerçekleştirdiği belirtildi.

Tarım Bakanı ve heyetinin yoğun ilgi gösterdiği Gelibolu Mevlevi Tatlısının inovasyona çok iyi bir örnek olduğu ifade edilerek katılımlarından dolayı Çanakkale Valisine Katılım Belgesi takdim edildi.

Fuarın ilk günü basın mensuplarına açıklama yapan Vali Tuna “Bizler bu fuara Çanakkale Valiliği ve Ticaret Borsası olarak 75 işadamıyla katılıyoruz. Ayrıca bu ziyarete Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan, Ticaret Borsamız, Gelibolu ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret Borsası ve hemen hemen bütün ilçelerimizden gelen işadamlarımızla katılıyoruz. Bizler bu fuarda tarım ile turizmi birbirinden ayırmıyoruz. 2015 perspektifinde bütün fuarlarımıza ekip ruhu içinde giderek ilimizin potansiyelini daha iyi değerlendirmek, diğer ülkelerin pazarlama teknik ve stratejilerini, markalaşma süreçleriyle inovasyon çalışmalarını yerinde inceleyerek profesyonelleşme çabalarımız var. Bugün zeytin, zeytinyağı, helvası, peyniri ve diğer tarımsal ürünleriyle 6000 firmanın arasındayız. Hedefimiz marka değerlerimizi tanıtarak küresel rekabet içerisinde vizyon yakalamak ve işadamlarımızın ürünlerini tanıtmaktır.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir