Çanakkale Polisinden Göçmen Kaçakçılığı Operasyonu

09 Mayıs 2012

Çanakkale Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince Çanakkale’nin Eceabat ilçesi ile İstanbul ve Edirne’de gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda, göçmen kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla 15 kişi yakalandı.

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında göçmen kaçakçılığı, resmi belgede sahtecilik ve 5607 sayılı kanuna muhalefet ettikleri tespit edilen şüpheliler polis tarafından takibe alındı. Yapılan operasyonda, ilçe merkezi ile İstanbul ve Edirne’de toplam 15 kişi KOM ekiplerinin eş zamanlı operasyonuyla yakalandı. Yakalanan şüphelilerden L.G., S.Ö., Ö.A., S.G. ve O.Ö, Ö.K, ve M.E.C alınan ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, adli mercilere sevk edilen şüphelilerden M.K.A., T.D., Y.A., Z.K., A.Ç., Ö.D. ve S.Y, savcılıkta yapılan sorgularının ardından salıverildi.

Tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen 2 kişiden İ.Ü. serbest bırakılırken, A.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla bağlantısı olduğu belirlenen 22 firari ise aranıyor.

İHA

[Görsel: Sembolik]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir