Çanakkale Polisinden İnsan Kaçakçılarına Darbe

Çanakkale Polisinden İnsan Kaçakçılarına Darbe
29 Mayıs 2009

Çanakkale polisinin 7 il ve ilçede insan kaçakçılığı yapan kişilere yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği operasyonda 22 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Çanakkale sahillerinden yasa dışı yollarla Yunan adalarına kaçma hazırlığında olan kişilerin ifadeleri doğrultusunda, Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Çanakkale merkeziyle 7 il ve ilçede eş zamanlı operasyon düzenledi. Mültecilerin ifadeleri doğrultusunda yapılan teknik takipte, Çanakkale ile birlikte İstanbul, İzmir, Edirne, Marmaris, Altınoluk ve Ayvacık ilçelerinde 2’si yabancı uyruklu 22 kişi gözaltına alındı. Yasa dışı yollarla Türkiye’ye girdikten sonra İstanbul’a getirilen kaçakların buradan temin edilen araçlarla sahil kesimlerine gönderilip oradan deniz yoluyla yurt dışına kaçırılmaya çalışıldığı belirlendi.

İçlerinde organizasyonun başlarının da yer aldığı 22 kişi Çanakkale’ye getirildi. Sabah saatlerinde hastaneye götürülen şahıslar, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadelerini alınması için yeniden emniyete götürüldü. 22 kişinin ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir