Çanakkale Resim Yarışması 2012’nin Ödülleri Sahiplerini Buldu

25 Nisan 2012

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ve merkezi Avustralya Sidney’de bulunan Gallipoli Memorial Club (Gelibolu Anma Kulübü) işbirliği ile bu yıl 7’ncisi düzenlenen “Çanakkale Resim Yarışması”nda dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Çanakkale Avustralya Konsolosu Andrew Koç-McDonald, 7’ncisi gerçekleştirilen Çanakkale Resim Yarışması Sergisinin Anzak Günü Kutlamalarının resmi programına dahil olduğunu, böylece Çanakkale Resim Yarışması’nın saygınlığının arttığını belirtti. Koç-McDonald ortak dostluk bağını paylaştıkları bu akşamda eser sahiplerini ödülleriyle buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Gelibolu Anma Derneği Yöneticisi John Brogan yaptığı konuşmada Çanakkale Resim Yarışması’nın sanat aracılığı ile Çanakkale Savaşlarını anmak adına büyük bir fırsat olduğunu vurguladı. Sanatın iki ülke arasındaki bağları kuvvetlendirdiğine inandığını söyleyen Brogan yarışmaya olan ilginin her sene artış gösterdiğini ve bu seneki yarışmaya 140 eserin katıldığını ifade etti. Brogan yarışmaya destek verenlere teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

7’nci Çanakkale Resim Yarışması’nın ödül kazananları şu isimlerden oluştu:
Birincilik Ödülü: Bülent Ufuk Çamlıbel
Çanakkale Valilik Ödülü: Süheyla Karaloğlu
Avustralya Büyükelçilik Ödülü: Selçuk Başaran
Rektörlük Ödülü: Gamze Soykan
Jüri Özel Ödülleri: Deniz Gökduman ve Tayfun Gülnar.

Törene Çanakkale Valiliği İl Dernekler Müdürü Resul Karakurt, Yazı İşleri Müdiresi Sema Bayöz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özdemir, Çanakkale Avustralya Konsolosu Andrew Koç-McDonald, Türkiye’nin Avustralya geçmiş dönem Büyükelçilerinden Niyazi Adalı, Gelibolu Anma Kulübü Yöneticisi John Brogan, ÇOMÜ Güzel Sanatlar Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit, Öğretim Üyesi Doç. Dr. İhsan Doğrusöz ve çok sayıda konuk katıldı.

[Kaynak: comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir