Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale Resim Yarışması İstanbul Sergisi Açıldı

Çanakkale Resim Yarışması İstanbul Sergisi Açıldı

7.’nci Çanakkale resim yarışması İstanbul sergisi düzenlenen tören ile açıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kelkit, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak, Avustralya Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi ve Avustralya İstanbul Başkonsolosu Lino Strangis’in himayelerinde düzenlenen “Yedinci Çanakkale Resim Yarışması” İstanbul Sergisinin açılışı verilen kokteylle gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Abdullah Kelkit, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner adına yapmış olduğu konuşmasında; sanat bilgisinin ve yeteneğinin aynı zamanda içinde yaşanılan toplum ve tüm insanlık yararı için kullanılması gerektiğini, sanat eserlerinin insanların birbirlerine yakınlaşmalarında ve ortak bir paydada buluşmalarında öneme sahip olduğunu vurguladı. Kelkit, yedincisi düzenlenen ‘Çanakkale Resim Yarışması’nın bu amaçlar doğrultusunda yıllardır başarılı bir şekilde ve yoğun bir sanatçı katılımıyla gerçekleştirildiğini kaydetti.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir