Çanakkale Sağlık Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

21 Haziran 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Yüksekokulu 2013-2014 Mezuniyet Töreni İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Çanakkale Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Rebiye Ünüvar, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feyzi Uğur, Çanakkale Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Binnur Meriçli Yapıcı, Çanakkale İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Şerafettin Sönmezler, Çanakkale Halk Sağlığı Müdürü Dr. Burhan Kütük, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nuray Akkoyun, 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Senem Acar’ın yanı sıra üniversite yöneticileri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Müzik Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin müzik dinletisinin ardından Acil Yardım ve Afet Yönetimi (AYAY) öğrencisi, Sağlık Yüksekokulu birincisi Elif Kurt mezun olan 240 öğrenci adına konuşma yaptı.

Kurt konuşmasında; “Hepimiz farklı şehirlerden farklı hayallerle geldik Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne. Buraya ilk geldiğimizde hepimiz çok yalnız ve çok küçüktük. Ama şimdi ÇOMÜ sayesinde, Türkiye’nin neresine gidersek gidelim burada bir ailemiz olduğunu biliyoruz. Buradan aldığım eğitim ve kendime olan güvenimle ÇOMÜ’nün adını en yüksek sıralara çıkaracağıma söz veriyorum. Bu okuldan mezun olduğum için gurur duyuyorum. Sevgili arkadaşlarım bizler için asıl hayat şimdi başlıyor, herkesin istediği yerlere gelmesini diliyorum. Bu başarıya ulaşmamda emeği geçen başta eşim ve aileme, tüm hocalarıma ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Doç. Dr. Binnur Meriçli Yapıcı ise; “Eğitim öğretim Yılına “İlk binler Sağlık Yüksekokulunu tercih etti” diyerek başladık. YGS 2 puan türü ile Türkiye genelinde ilk 1000’e giren öğrencilerden 24’ü Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulunu tercih etti ve bu motivasyon ile yoğun geçen bir eğitim-öğretim yılını geride bıraktık. Bu gün iyi yetişmiş, donanımlı, alanında uzman olmanın yanı sıra çağdaş, sosyal ve paylaşımcı mezunlarımızı ülkemiz hizmetine sunmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Çok değerli öğretim elemanlarımız, Yüksekokulumuza adım attıkları ilk günden itibaren inci gibi işlediğiniz sevgili öğrencilerinizi iş yaşamlarında, sosyal yaşamlarında çeşitli başarılara imza atacak bireyler yetiştirdiğiniz ve onları bugüne getirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Mezun öğrencilerimizin çok kıymetli velileri, bizler burada çocuklarınıza bilgi, beceri ve mesleki yeterlilik sağlayabiliriz ancak sizlerin desteği olmadan başarı elde etmenin mümkün olmadığını çok iyi biliyoruz. Her daim onların arkasında olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum.
Sevgili öğrenciler buradan aldığınız bilgi ve becerinin yanı sıra mesleki etik değerlerinizle ülkemizin her tarafına dağılarak hizmet vereceksiniz. Bilginize, almış olduğunuz değerlere, ama her şeyden önce kendinize güvenin! Hocalarınız olarak sizlerle gurur duyuyor, yaşamınız boyunca başarılarınızın daim olmasını diliyorum. Yolunuz açık olsun”
dedi.

HEDEFİMİZ, KENDİNİ HAYAT BOYU GELİŞTİRME YETENEĞİ İLE DONANMIŞ KİŞİLER YETİŞTİRMEK
“Bizler her zaman öğrencilerimizi en iyi şekilde eğitmenin gayreti içinde olduk. Hedefimiz, daha donanımlı, kaliteli ve kendini hayat boyu geliştirme yeteneği ile donanmış kişiler yetiştirmektir” diyen ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feyzi Uğur yaptığı konuşmada şunları aktardı;

“Değerli çalışma arkadaşlarım, buradan mezun olan öğrencilerimizde çok büyük emekleriniz var ve her birinde sizlerin bir ışıltısı var. Umarım genç kardeşlerim bu ışıltıyla hayatlarının sonuna kadar çevrelerine ve ailelerine faydalı ve üretken insanlar olurlar.”

Prof. Dr. Feyzi Uğur tüm velilere seslenerek; “Çocuklarınızı bize emanet ettiniz. Bugün mezun oldular ve size dönüyorlar. Aziz milletimize hizmet edecek bu gençleri yetiştirdiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim” dedi ve ekledi;

“Sevgili öğrencilerim, Türkün gücünü, güzelliğini ve ahlakını tüm dünyaya gösteren ve tarihe ‘Çanakkale Geçilmez’ destanının yazıldığı topraklardaki Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden mezun oldunuz. Bu topraklarda soluduğunuz hava, içtiğiniz su ve yediğiniz ekmeğin onurunu ve gururunu her zaman taşıyacaksınız. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.”

SAĞLIK HİZMETİNİN BİR ZİNCİR HİZMETİ OLDUĞUNUN BİLİNCİNDEYİZ
Vali Yardımcısı Cemal Yıldızer ise; “Sağlık Yüksekokulu’nu bitiren öğrencilerimiz, Türkiye’nin farklı yörelerinde hizmet etmek amacıyla yola çıkacaklar. Tüm mezunlara bu hizmet kervanında, Anadolu’ya, Türk insanına hizmet verecekleri için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Sağlık hizmetinin bir zincir hizmeti olduğunun bilincindeyiz. Zincirin halkalarından biri koparsa hizmet orada durur. Sizler her biriniz bu halkalardan birini temsil etmektesiniz.
Parlak hedeflere giden yolların engelli olmayanı yoktur. Yaşadığımız dünyada başarının ölçüsü başta akıl ve bilgi olmak üzere planlı, zamanlı ve düzenli bir şekilde çalışmaya bağlıdır. Ama bunları yaparken kararlı, tutarlı, ilkeli, duyarlı, sorumluluklarını bilen ve inançlı bir insan olmak ise en büyük koşuldur. Sizlerin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden aldığınız ilham ve inançla ülkemize hizmet edeceğinize yürekten inanıyorum. Sevgi ve bilgi rehberiniz olsun. Hepinizi tebrik ediyorum”
dedi.

Konuşmalardan sonra, 2013-2014 Çanakkale Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü mezunları Yrd. Doç. Dr. Selma Atay eşliğinde, Ebelik Bölümü mezunları Yrd. Doç. Dr. Ayten Aşkın Dinç eşliğinde ve AYAY Bölümü mezunları da Arş. Gör. Ömer Yavuz eşliğinde Mezuniyet Andını okudular.

Törenin ardından dereceye giren öğrencilere ve mezunlara diplomaları takdim edildi.

[Duygu Karademir Aras / comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir