Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çanakkale Sanat Tiyatrosu’ndan Muhteşem Oyun

Çanakkale Sanat Tiyatrosu’ndan Muhteşem Oyun

Çanakkale?de yaşayan tiyatro severlerin merakla beklediği Çanakkale Sanat Tiyatrosu ?1915 Şehitleri? adlı oyunla perdelerini sanatseverlere açtı.

Çanakkale Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Abdülkadir Katra, Çanakkale?de tiyatro alanındaki boşluğu doldurduklarına inandıklarını belirterek, ?Amacımız tiyatro severlerin sanat zevkine hitap ederek sanatsal yönü yüksek eserlere imza atmak. Halkımızdan gelen yaklaşımlar da haklı olduğumuzu gösteriyor. 1915 Şehitleri adlı oyun ile Çanakkale?nin yerel ekibine yakışır bir şekilde açılışımızı yaptık. Bu bizleri ayrıca onurlandırıyor. Bizlere cumhuriyetimizi, özgürlüğümüzü, vatanımızı hediye eden atalarımızı ve şehitlerimizi andığımız oyunda seyircilerimizle duygu yüklü bir atmosferi paylaştık. Halkımızın oyunumuza gösterdiği ilgi gelecek dönemler için bizi heyecanlandırdı ve ümitlendirdi. Bunun dışında açacağımız kurslar ile ilimizde tiyatroya olan ilgiyi artırmayı ve oyunculuk yorumu güçlü yeni nesiller oluşturmayı hedefliyoruz? dedi.

Öte yandan ?1915 Şehitleri? isimli oyunu beğeni ile izleyen sanatseverler de zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir